4 Nisan Saat 14:30’da Kanlı Ay Tutulması Var…

0

4 Nisan Cumartesi yani yarın yaşanacak olan ‘Kanlı Ay Tutulması’ için uzmanlar  yüzyılın en sıkıcı “Ay tutulması” tanımını kullanıyor. Çünkü tutulma sadece 5 dakika sürecek ve bu sırada  “Kanlı Ay” diye adlandırılan, kırmızı bir görüntü oluşacak.

Tutulma, Doğu Asya, Yeni Zellanda,Avustralya, ve  Amerika kıtasının kuzeyi ile batısından  izlenebilecek.  Bu astronomi olayı, Türkiye’den gözlenemeyecek. Gök bilimciler  kanlı ay tutulması ile ilgili pek heyecanlı değil. Ama astrologlar aynı görüşü paylaşmıyor.

Bakın astroloji bu ay tutulmasını nasıl değerlendiriyor.

Kanlı ay tutulması, bu yılın ikinci tutulması… İlişkiler, iş anlaşmaları,sanat,moda endüstrisi, müzisyenler, tekstil sektörü,  evlilik, diplomasi, kozmetik sektörü, estetik düzen, sağlıkta bel bölgesi-böbrekler ve üreme organları ile adaleti temsil ediyor.

Yerli ve yabancı astroloji uzmanlarının ortak mesajı;

“Duygusal türbülansa gireceğiz dikkat! Aman sakin olun”.

“Ay süper ay durumunda ve dünyaya çok yakın. Ayın manyetik çekiminin  Dünyaya bu kadar yakın olması hormonlarda, dolaşım sisteminde etkili olacak. Duygusal çıkışlara yatkın olduğumuz bir dönem. Duygusal anlamda türbülansa gireceğiz. İlişkilerinde kopmalar, bozulmalar yaşanabilir. Hukuki olaylar da öne çıkacak.

aytutulması

Tutulma Terazi burcunun 14. Derecesinde olacak. Ay tamamen yaklaşık 5 dakika boyunca gölgede olacak ve tutulma başından sonuna kadar, 3 saat ve 29 dakika sürecek. Tutulma haritasında Aslan burcu yükselecek. Tutulma etkilerini 10 gün öncesinde ve 10 gün sonrasında çok yoğun ve yüksek dozda hissedeceğiz.

 

aytutulması1

Ay tutulmaları korkularımızın açığa çıktığı zamanlara işaret eder. Bu dönemde bilinçaltında yatan kaygılar açığa çıkar, normal zamanlarda  bastırdığımız bu korkular huzursuzluk verir.

Bağımsız olma ve yeni şeyler yaratma isteğimiz çok yüksek, bu nedenle daha önce cesaret edemediğimiz adımları atmaya  hazırız.

İlişki kurma ihtiyacımız yükseliyor, bu alanda adil ve uyumlu oluyoruz. Bu süreçte haksızlığa tahammülümüz hiç olmayacak ve eşitsizlik hissettiğimiz durumlarda adalet anlayışımız iyice artacak.

Tutulmanın Terazi burcunun ortasında gerçekleşiyor bu durum ilişkilerimizi, kendimize bakış açımızı , beraberliklerde ortaya çıkan gerilim ve değişen dengeleri simgeliyor.

teraziburcu

Bu durum aynı zamanda siyasette, içişlerinde de birikmiş gerilimleri, çatışan unsurları öne çıkarabilecek güçte. Dolunaylar, karar ve ve idrak zamanlarıdır. Bu kez Ay tutulması ile birlikte farkındalık ve kavrayış teması en üst düzeyde ortaya çıkıyor.

Ay’ın kuzey ay düğümü ile birleşiyor olmasını gelecekte söz konusu olacak bir uzlaşının, ortak durumunda ve paylaşımın bir işareti olarak görebiliriz. Ancak gelecekte vadedilen bu yeni koşulların önünde, sert ve yorucu engeller görülüyor.

Tutulma derecesinin tam karşısında, Koç burcunda güney ay düğümü ile birleşen Uranüs yer alıyor. Bir tarafta tek başına hareket etmek isteyen, başkaldıran ve bağımsızlık arayan unsurlar var. Kişisel hayatımızda ise bu durum yenilenmesi ve değiştirilmesi gereken koşullara işaret ediyor. Tabii  bu tazelenme isteği yıpratıcı ve zarar veren koşullar da içerebilir. Geçmişten gelen bazı nedenler yüzünden daha tepkisel ve asi kılan tutumlar sergileyebiliriz.

aytutulması3

Neyse ki, yükselen burç olan Aslan’da görülen Jüpiter’in; bu sert gerilimleri dengeleyici imkanları var. Jüpiter’in açılarının tutulma derecesiyle uyumlu olması bu  zor koşulların daha yapıcı bir sürece çevrilebileceğini anlatıyor. Bu dönemde, özellikle 4 Nisan civarında başkalarından fikir ve danışmanlık almak, hayatımızda ilişkilerimizden beklentilerimizde daha geniş düşünmek, yabancılarla temas kurmak ve olaylara daha geniş çerçeveden bakmak çok yararlı olacak.

Tutulma derecesine kare açı yapan yerde, Oğlak burcunda  Pluton duruyor. Oğlak burcu; iş hayatını, statümüzü, kuralları, sistemi,  sorumlulukları ve aynı zamanda devlet ile düzeni gösteren burçtur. Oğlak burcundaki Pluton bu konularda derin bir dönüşümün, güç savaşının ve manipülasyonun söz konusu olduğunu anlatıyor. Bir yandan yenileyici ve özgürleştirici istekler, bir yandan da bağlayan, zorunlu olarak kısıtlayan ve kurallara uyulmasını gerektiren baskıları ifade ediyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın