% 30 Daha Ucuza Uçmayı Kim İstemez?

0

Siz de seyahat etmek isteyip de, bir türlü ucuz bilet bulamamaktan yakınanlardan biriyseniz yazımızı kaçırmayın. Uçak biletleri bazen inanılmaz pahalı olabiliyor, her şey araştırma ve planlamayı düzgün yapmakla başlıyor.
Yakın bir zaman için istediğiniz uçak biletini anında bulmanız çok zor, fiyatlar hem aylara ve günlere hem de saatlere göre bile farklılaşıyor. Hafta sonları değil, hafta içi günlere bilet alın, en ucuz bilet özellikle Çarşamba günleri yapılan uçuşlarda bulunuyor. Öğleden sonraki seferler de sabah ve akşam uçuşlarından daha avantajlıdır.

seyahat12

Sahil yerlerindeki şehirlere alınan uçak bileti fiyatları okulların açılışını takiben, yani Eylül’ün 2’nci haftasından sonra düşmeye başlar. Mart ayının ilk günleri ve Mayıs ayının ikinci yarısında da uygun fiyatlar bulabilirsiniz. Ayrıca yılbaşında ve sömestr tatillerinden önceki dönemler de biletler ucuz olur.
Erken bilet alımı artık çok yaygın, ama hava yolları son dakika indirimlerini de sıkça yapıyor. Sizi sevindirecek promosyonlar için takip edin.
Ucuz biletini bazen şans eseri yakalayabilirsiniz, biletinizi alsanız bile diğer günler kontrol edin. Fiyat araştırması yaparken hem hava yolu şirketlerinin hem de seyahat acentelerinin sitelerinden faydalanın.

ConcordDuy NguyenPaper Airplanes with Dollar Bills

Uygun biletin bir diğer seçeneği aktarmalı uçuşlar. Zamanınız varsa deneyin. Tabii bavul karışıklığı ve hava alanında diğer uçak için hızlı hareket etmeniz gerekebileceği gerçeğini unutmayın.
Seyahat edeceğiniz şehrin biraz dışında 50-100 km uzaklıktaki alternatif hava alanlarına uçmak da ucuz olur. Tren ve metro kullanarak şehrinize giderek, seyahatinize avantajlı başlayabilirsiniz.
Arabanızla hava alanına gidecekseniz paket fiyatları araştırın. Birkaç günlük, haftalık ve aylık ekonomik alternatifler bulabilirsiniz. Aksi halde uzun süreli kalışlarda ciddi otopark ücretleri ödemiş olursunuz.

seyahat15

Ucuz bileti bulmakla iş bitmiyor, ağır bir bavul da size uçak bileti kadar ücret yükler. Bavul hazırlarken bunu gözardı etmeyin.
Uçak bileti alımında puan veren kredi kartlarını ve özel yolcu programlarını öğrenin. Bu tür hizmetlerden özellikle promosyon zamanlarında sadece vergisini ödeyerek bilet bulabilirsiniz.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın