2016 Saçların Yılı Oldu…

0

Saçlar, kadınların belki de en değerli aksesuarı. Bu yüzden de saç bakımı, saç modelleri ve renkleri hakkında karar verirken kılı kırk yararcasına düşünürüz. Ve bu konuda farklı kaynaklardan araştırma yapabilmek için internete baş vururuz. Google, geçen yıl güzellik konusunda internette en çok nelerin araştırıldığını açıkladı. Sonuçlar 2016’nın saçların yılı olduğunu ortaya koyuyor. İlk sırada son yılların gözde saç modeli olan balık sırtı örgünün nasıl yapılacağı yer alıyor.

İlk sırada, son yılların gözde saç modeli olan balık sırtı örgünün nasıl yapılacağı yer alıyor.

Belli ki saçını kısa kestiren kadınlar hallerinden pek memnun kalmamışlar ki, en çok yanıtı aranan sorular içinde ikinciliği, saç nasıl çabuk uzatılır almış.

Ufak bir dokunuşla, ifadenin çok farklılaşabileceği kaşlar da hassas konulardan. Kaşlara nasıl şekil verilir sorusu Google listesinin üçüncü sırasında.

Dördüncü sırada yine saçlar var. Doğal görünümlü dalgalı saçlar, özellikle yaz aylarında kadınların en çok tercih ettikleri modeller arasındaydı.

O yüzden de bir çok hemcinsimiz internette “dalgalı saç nasıl elde edilir” sorusunun cevabını aramış…

Çalışan ya da sık sık manikürle uğraşmak istemeyen kadınların gözdesi haline gelen kalıcı oje uygulaması da bu yıl merak ettiklerimiz arasında. Özellikle de kalıcı ojenin nasıl silindiği araştırılmış.

Makyaj yaparken kullanılan fırçaların temizliği cilt bakımı açısından büyük önem taşıyor. Makyaj fırçalarının temizlenme yöntemleri de en çok sorgulanan güzellik bilgileri arasında.

Makyaj yaparken kullanılacak kapatıcıların seçimi, gözaltı torbalarından nasıl giderileceği ve kaşlardaki boşlukların doldurulma yöntemi de internette en çok sorgulananlardan.

Listenin onuncu sırasında yine saçlar var. Balyaj yapmanın yöntemini de çok merak etmişiz…

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın