2016 Pantone Renkleri İle Tanışın

0

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Pantone renklerini seçti.

Çok rahatlatıcı, yumuşak ve pastel renkler “Serenity (Bebek Mavisi)” ve “Roze Kuvars (Kuvars Pembesi)” aynı zamanda  dinlendiriyor.

pantone

Bebek mavisi geniş ve ağartılmış gökyüzünü anımsatıyor. Kuvars pembesi ise körpe bir çiçeği ve gün batımını çağrıştırıyor.

Bu renkler belirlenirken tüketici tercihleri göz önüne alınıyor. “Bebek Mavisi” ve “Kuvars Pembesi” renklerinin cinsiyet eşitliği ve kimliği üzerine bir mesaj verdiği söyleniyor.

pantone1

Bu iki ton bir arada çok hafif ve şık kombinleniyor. Bu romantik pastellerin tonu çok hassas, dengelemek için modacılar üzerinize oturan kalıpları ve zengin kumaşları tercih etmenizi öneriyor.

Uçuk pembe renkli bir pantolon üzerine gök mavisi ve desenli bir gömlek feminen ve zarif bir etki bırakıyor. Ayakkabılar da yine süet ve açık pembe tonda olmalı.

pantone4

Sadece giyimde değil aynı zamanda ev dekorasyonunda da bu renklerin kullanılması çok uyumlu duruyor.

pantone3

Ayrıca marka renkleri tanıtmak için sokak sanatçıları ile anlaşmış. Sokak sanatçılarından Victor Quinonez, Werc ve Man One, Crewest Studio ile yaptığı çalışmada bütün renkleri kullanarak modayı, sanatı ve ev dekorasyonunu bir araya getirerek bir çalışma yapıyor.

Yapılan çalışmalar instagramdan #Coloroftheyear hashtagiyle sergileniyor.
Meraklısına Not: Pantone  bir tür “Renk Standartları” sistemidir. Pantonenin kurucusu Pantone Inc. New Jersey Amerika Birleşik Devletleri’nde  bir şirkettir. Pantone renk karşılaştırma ve standartizasyon sistemi özellikle matbaacılık, tekstil, plastik ve  boya başta olmak üzere, pek çok farklı sektörde kullanılır.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın