2015 Kaş Trendi ve Kaş Bakımı

0

Kaşlar ve kirpikler yüzünüzde belki de dikkat ettikleriniz arasında son sırada, ne de olsa cildiniz ve saçınız birinciliği bırakmıyor. Türk kadınları bakımlı ama ne zaman kaşlar ve kirpikler azalıyor ya da biçimsiz alına alına küsüyor, o zaman bir telaş başlıyor.

Kaşları kendiniz almamalısınız, çünkü kıl kökünü oradaki foliküle göre çekmek gerek ve bunu sizin  ayarlamanız zor. Yukarı çekmek yerine, el ağırlığı ile aşağıya çekince kıl yönü değişiyor ve zedeleniyor.

Herkesin kaşının bir formu var ve bu formun etrafında bir dağınıklık olur. Yapılmaı gereken bu dağınıklığın toparlanmasıdır. Erken yaşlarda kaş aldırmaya başlamak sakıncalıdır. Ayrıca cımbız seçimi çok önemli, iple kaşlarınızı aldırmamalısınız çünkü kaşlar çıkış yönünde alınmıyor.

kaş4

Kaşlar ustura ile kazıtarak çoğalmıyor, ustura kıl kökünü sertleştirir. Yani jiletle tüylerinizi almış gibi olur. Ayrıca usturada kanama riski de var, hijyenik olarak da doğru değil.

Kaş ve saç renklerini birbirine uydurmak için boyama işlemi yapılıyor ama tekrarlandıkça renk bozulup görüntü de kötüleşebiliyor. Saçınız sarıysa kaşlarınızın da sarı olması gerekmiyor.

2015 yılının kaş trendi yine kalın kaşlar olacak. Yüzü daha genç ve sağlıklı gösteriyor. Kadınlar düz kaştan sıkıldı, o nedenle bu yıl çok popüler olmayacak.

Doğal ve sağlıklı bir görünüm artık moda trendi oldu, tüm magazin dergilerinde kozmetik mağazalarda hep kalın kaş görülüyor.

kaş13

Kalın kaş kullanamayacaklar da var. Göz kapağı düşük olanları daha yaşlı ve yorgun gösteriyor. Kaşın alt çizgisi mevcut olandan daha aşağıya çekilmemesi gerekir.

Uzun yüzlere kalın ve düz kaş yakışır hem hatları da yumuşatıyor.Kavisli kaş kullanmayın.

Kaş boyama tekniği ise gerçekten uzman kişilerce yapılmalı, Medikal Mikro Pigmentasyon adı verilen bir uygulama var.

Mikro incelikteki iğnelerle deri altına pigmentler yerleştiriliyor. Cilt tonuna uygun rengi belirlemek gerekli, pigmentler uygulandığında farklı renklere dönebileceği için kullanılan boyaların nötralize edilmesi şart.

kaş9

Kaşın şekli ve rengi belirlendikten sonra bölge anestezi ile uyuşturuluyor. İşlem 2 saat sürüyor,ıugulamadan sonra hafif bir kaşıntı olsa da 2 haftada iyileşiyor. Bu sürede özel bir krem uygulanıyor, sağlıklı iyileşme ve rengin kalıcılığı için düzgün kullanılması gerekiyor.1,5-2 yıl içinde renkler siliniyor, devam etmek istenirse 12-15 ay sonra tekrarlanmalıdır.

Kalıcı makyajı yapacak kişinin de eğitimli olması, hijyenik çalışması ve sertifikalı olması öneriliyor. Uyuşturmak için kullanılan eczaneden aldıkları anestezi kremleri alerjiktir ve sürmeden önce test yapılması gerekir. Cildin sadece üst kısmını uyuşturuyor ve etkisi çabuk geçiyor. Cildin altını da uyuşturan teknikler kullanılmalı ki bölge sağlıklı uyuşsun ve işlem mimik yapmadan uygulanabilsin.

Kaşlarında bu sıkıntıyı yaşayan birisi olarak gerçekten dikkat etmenizi öneririm. Kalıcı makyajı doğru bir yere yaptırmazsanız sonunda üzülen siz olursunuz.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın