2014’te Moda Dünyası Neler Diyor ?

0

Kışın en şık kumaşı kuşkusuz “tüvit”…Aslında tüvit kumaşlar için trend demek doğru değil, bir klasik olduğunu belirtelim. Zamansız olan bu desenin geçen yılki yükselişi, bu yıl daha da artıyor. Kış sezonunda ağırlıklı olarak gri ve grinin tonlarında kullanılan tüvit kumaşları ekru,pastel,beyaz ve siyah renkler izliyor. Ekose ve yılan derisi desenlerinde de bu yıl tüvit kumaşlar görüyoruz.
Kumaş pantolon altına spor ayakkabı giymek bir dönemin en gözde trendiydi, bu yıl da sık sık göreceğiz.
Atletik kesimli koleksiyonlar çok fazla; ipek-deri-file karışımı yani lüks materyallerle spor eşofmanlar, sweatshirtlere dolabınızda yer açın. Metalik eşofman giymeye hazır mısınız?

moda47

Buna ne dersiniz bilmiyoruz ama Birkenstock ve Adidas, Nike spor terliklerini beyaz spor çoraplarla giyebilirsiniz !
Sivri burunlu terlik ve ayakkabı seviyorsanız, bu yıl sizin yılınız.
Etnik tarza bu yıl da devam ediliyor; kabile totemleri, Afrika, Hint desenleri ve renklerine çok sık rastlayacağız.

moda48

Tropik çiçek desenleri, grafitti, uzun veya kısa her boy plili etekler, kruvaze ceketler, Vans ve Birkenstock’lar, metalik kumaşlar, ponponlu bereler, Peter Pan yakalar, Oxford gömleğinin tüm çeşitleri… Hepsini giymeye hazır olun.
Paça boyları yine zorlayıcı bir yerde, diz ve bileğin tam arasında yer alacak.
Karl Lagerfeld’in Chanel tasarımı pop-art sırt çantası bu sezonun en gözde parçası oluyor.
Deri tek bir modelde kullanılmaktan ziyade, koleksiyonların vazgeçilmez parçası yine. Kaşe,yün,ipek ve kreple kombinlenmiş tasarımlar hem iş hem de gece şıklığının tamamlayıcısı oluyor.

moda46

Mücevher ve takıda ise “Arm Party” tarzı yani birbiriyle uyumlu birçok takıyı aynı anda takmak öne çıkıyor. İkili ve üçlü yüzükler, şahmeranlar, serçe parmak yüzükleri,yan yana üç parmağa takılan takımlar kullanılıyor. “Ear Cuff” denilen kulak memesinden yukarıya doğru devam eden düz ve pırlantalı küpeler çok moda. Pembe altın, siyah ve konyak pırlanta, üçgen-kare ve yuvarlak tarzda geometrik tasarımlar sıklıkla kullanılıyor. Önemli olan kendinize özel kombini yaratmanız.

moda50

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın