2014 İlkbahar Makyaj Modasında Zıt Renklerin Dansı

0

Makyaj yapmış bir kadın her zaman bakımlı görünür, tabii ki doğru makyajdan söz ediyoruz. Doğallıktan uzaklaşmadan çarpıcı renklerin uyumunu yakalamak önem kazanıyor.

makyaj43

Bahar aylarının makyaj trendleri zıt renkleri uyumlu kullanmak ve pastel tonları canlı renklerle kombinlemekten geçiyor. Tırnaklar, gözler ve dudaklarda taze ve canlı renklerin uyumu var.
Işıldayan sağlıklı bir göz rengi için ışıltılı bir nemlendiricinin üzerine, yanaklarda bronz bir allık hoş duruyor.
Sezonun modası orkide moru, bu renk dinamizmin ve romantizmin ortak rengi ve turuncu tonlarında bir ruj ile gümüş ışıltılı bir farla beraber kullanabilirsiniz.

makyaj45

Bu sezonda ilgi gözlerde yoğunlaşıyor; hacimli kirpikler, kuyruklu eye liner, göz farlarında da transparan ve zarif gölgeler var. Yumuşak pembe tonlarında bir ruj sürerek romantizmi yansıtabilirsiniz. Transparan bir fondöten ve nude bir ruju gözlerde bahar mürdümü ile kombinlediğinizde, cesaret ve ağırbaşlılığı bir arada kullanmış oluyorsunuz. Gece makyajı daha ışıltılı, uzun ve hacimli kirpikler parlak göz farı ile çarpıcı hale geliyor.
Farlarda mavi, yeşil,pembe ve mor renkler çok şık duruyor. Kobalt mavisi ve turkuvaz renkli göz kapaklarına hazır olun. Bu sezon öne çıkan beyaz far ve beyaz eyeliner, nude tonlarda dudak makyajıyla kombinleniyor.

makyaj42

Bu sezon sık sık göreceğiniz geometrik göz kalemi trendini, eyelinerlarınız sayesinde rahatça uygulayabilirsiniz.

makyaj48

Tırnaklarda nane yeşili ve limon sarısı rengi baharın tazeliğini yansıtıyor. Ten rengi tırnaklar da doğal görünüşleriyle etkiliyor.

makyaj50

Dudaklarda gün içinde hafif ışıltılı rujlar, geceleri de pırıl pırıl dudaklar sıkça görülüyor. Turuncu renk rujlar altın çağını yaşıyor. Onu parlak kırmızı ve mürdüm tonları izliyor.

makyaj49

Mat kırmızı ruj ve belli belirsiz kahverengi tonlarında göz kalemi, dumanlı göz makyajı ve kiremit tonlarında ruj, enerjik bir görünüm için metalik altın renkli farın üzerine göz pınarlarında kullanacağınız mavi renkli kalemlerle modayı takip edebilirsiniz.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın