Zorlamayın! Onlar Mağaza Gezmek İstemiyor

0

Nedendir bilinmez, ama erkeklerin geneli, alış veriş yapmaktan pek hoşlanmaz. Kimi iyi niyetli erkekler, eşlerine ya da ailelerine eşlik etmek için çaba harcasa da onlar da kısa sürede havlu atar. Çünkü kavram olarak “alışveriş yapmak” onlar için boşa harcanan zamandır.
Araştırmalar, erkeklerin alışverişten sıkılma süresinin ortalama 26 dakika olduğunu gösteriyor… Kadınların ortalaması 2 saate yaklaşıyor.
Erkeklerin alışverişe gitmeyi sevmiyor. Alışverişe gittiğinizde yanınızdaki erkeğe fikrini sormayı aklınızdan bile geçirmeyin. Çünkü onlar, oradaki varlık nedenini sadece ödeme kısmıyla sınırlı tutuyorlar. Özellikle hafta sonları alışveriş merkezlerinin kalabalık olması erkekleri bu ortamdan kaçırmaya yeterli bir gerekçe.
Erkekler kadınların giysi alışverişi yapmalarını fazlasıyla sıkıcı buluyor. Kıyafetlerin denenmesi, ”başka bir yere daha bakalım” denmesi erkekler için çok anlamlı değil. Yani, kararsızlık da erkekleri ayrıca geren bir başka durum. Erkekler bu sorundan kaçmak için dışarıda alışverişin bitmesini bekliyor. Bazılarını alışverişi ise kesinlikle tartışmayla noktalanıyor.

shutterstock_136789304
Erkekler arasında, zaten kendileri içinde olsa alışveriş yapmaktan nefret eden bir kesim var. Onların bu tip ihtiyaçları, önce anneleri, kız arkadaşları ve son noktada eşleri tarafından karşılanıyor.
Sonuç olarak, rahat bir alışverişin sırrı eşi ya da erkek arkadaşı bu sürecin dışında tutabilmekte yatıyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın