Yoksa Henüz Saç Rimeli İle Tanışmadınız mı?

0

Saçların beyazlaması sadece yaş almakla ilgili değil. Genetik özellikler de saçların çabuk beyazlamasına neden olabilir. Ve bu noktada kadınlarla kuaförler arasında kullanılan şifre devreye girer; “Dip Boya”, Saçların tümüne dokunmadan sadece dipten gelen pek de sevilmeyen ak tellere karşı yapılan mücadelenin adıdır dip boya.

saç41

Kabul edin, 3 haftada bir saçlarınızı boyatmaktan siz de sıkıldınız. Çünkü nereden baksanız en az bir buçuk saat kuaför koltuğunda oturmanız gerekir. Ya o beyaz düşmanların ortaya çıkmaya başladığı gün önemli bir işiniz,randevunuz varsa? Farklı saç modelleri deneyerek beyazları kapatma çabası size de yıpratmıyor mu?

saç43

Belki duydunuz, belki de duymadınız ama, saç maskarası diye bir şey var. Bu maskaralar genellikle 4 farklı tonda satılıyor; sarı, kahverengi,koyu kahverengi ve siyah. Dışarıdan bakıldığında normal bir göz rimeli gibi görünümüne sahip bu sihirli ürünler saçlarınızı boyatmaya zamanınız olmadığında imdadınıza koşuyor. Kullanımları ise son derece basit. Maskaranın fırçasını saç köklerinizden başlayarak beyazların ulaştığı yere kadar sürüyorsunuz. Hafif hafif ve sadece beyaz saçların çıktığı yerlere sürmeniz en iyi sonucu verecektir. Sonrasında boyanın daha doğal gözükmesi için saç fırçanızla hafifçe üstünden geçiyorsunuz. Üstelik saçınızı yıkadığınızda boyadan eser kalmıyor.

 

Saç maskaraları gerçekten hayat kurtarıcı olabiliyorlar. Benim tavsiyem en sevdiğinizi bulmak için farklı markaları denemeniz ve bir tanesine mutlaka çantanızda yer ayırmanız. Ayrıca bu ürünlerin su geçirmezleri de mevcut. Böylece 2-3 ay içinde denize girerken de saç boyama derdiniz olmayacak; en azından kısa bir sure için.

Watsons, Gratis gibi kozmetik marketlerde rahatlıkla bulabileceğiniz bu ürünlerin fiyatları 10-20 TL arasında değişiyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın