Yeter Artık, Oyunu Kediye Ver! Adayımız Morris

0

Yerel yönetimlerde yaşanan sıkıntılar, eksiklikler ve beceriksizlikler orada yaşayanların tepkisini çeker. Tepkileri dile getirmek için de farklı yöntemler gündeme gelir. Kimileri sokağa çıkıp protesto eylemi düzenler, kimileri imza kampanyası düzenler, kimileri ise sadece durur. Yaratıcılığın sonu yok. Meksika’da bir grup yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek için değişik bir protesto yoluna gittiler.
Xalapa, başkent Meksiko’nun 360 kilometre güneydoğusunda yaklaşık 400 bin nüfuslu bir kent.Kentteki bir grup, ülkede yaşanan şiddet ve yolsuzluk olaylarını protesto etmek için yerel seçimleri kullanıyor. Protestocular resmen olmasa da bir kediyi belediye başkanlığına aday gösterdiler. Morris adı verilen kedinin Facebook’ta sayfası da var. Morris’i sosyal medyada beğenenlerin sayısı 150 bini aşmış.

kedi
“Yeter artık, oyunu kediye ver!” sloganıyla yola çıkan protestocular Morris’in oy pusulalarında yer almadığını belirterek yine de adını her pusulaya ekleme çağrısı yaptılar.

MorrisForMayor.jpg
Xalapa’nın yanı sıra Meksika’nın birçok yerleşim yerinde yolsuzluk skandalları ve şiddetin gölgesinde yerel seçimler için sandık başına gidildi. Seçim kampanyası sırasında 8 aday saldırılarda can verdi. Sadece geçen 4 yıl içinde şiddet olaylarında hayatını kaybeden belediye başkan sayısı ise 32.

baskan
Yani,kedidir,kedi…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın