Yeni Uygulamalarla Daha Üretken Olabilirsiniz

0

Yeni uygulamalar, bir yandan hayatı kolaylaştırırken, bir yandan da gereksiz vakit harcamayı önlüyor.

Fantastical 2

Fantastical 2 uygulamasıyla hatırlatıcı basit bir cümleyi , mesela “Tülin’le saat 11:00’da kahve içeceğim”  yazıyorsunuz. Uygulama bu veriyi ayrıştırıp, takvimde o saate bunu kaydediyor. Buluşma saatinden kısa bir süre önce sizi uyarıyor.
Seçtiğiniz içeriklere göre sesli hatırlatma veya bildirim ayarlarını yapabilen uygulama, arka planda otomatik yenileme de yapabiliyor. Mobil cihazınızdaki standart takvim uygulaması üzerinden Google Takvim, iCloud ve Exchange servisleriyle  entegre olabilen uygulamada maalesef Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Fantastical 2
Ücret: 4.99 Dolar

iOS:
https://itunes.apple.com/us/app/fantastical-2-for-iphone-calendar/id718043190?m

Evernote

Evernote bir not alma yazılımı; üstelik aldığınız notların biçimi yalnızca metin notu olmak zorunda değil. Webcam’den resim çekip resim olarak ya da mürekkep notu seçeneğiyle el yazınızla not alma ve   not eklemesi yapabilirsiniz.

Aniden aklınıza gelen, karşınıza çıkan, notlarınızı, fikirlerinizi, internette gördüğünüz harika yemek tariflerini saklayabileceğimiz bir araca ihtiyaç duyarsınız. Evernote ile her türlü görsel, yazılı veya sesli notu saklayabilir, aynı zamanda bu notların sürekli sizinle olmasını sağlayabilirsiniz.

Daha sonra hatırlamak isteyebileceğiniz her şeyi kaydedebileceğiniz bu uygulamayı diğer uygulamalardan ayıran yanı; kaydettiğiniz şeyler arasında arama yapabiliyorsunuz. Uygulamaya bilgisayardan, webden veya herhangi bir cihazdan kolayca erişilebiliyor.

evernoteapp

Ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Web
https://evernote.com/
iOS
https://itunes.apple.com/gb/app/evernote/id281796108?mt=8

Android
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.evernote&hl=en

Workflow

 WorkFlow, telefonunuzu özelleştirmeye yarayan kullanışlı bir uygulama, istediğiniz bir aksiyonda telefonunuzun ne yapması gerektiğini ayarlıyorsunuz gerisini uygulama hallediyor. Gideceğiniz toplantı için önceden Uber çağırmak, çektiğiniz fotoğrafları hemen Twitter’a yüklemek, Whatsup temelli fotoğraf göndermek, ekran görüntüsünü alıp paylaşmak gibi işlemleri hızla yapabiliyorsunuz.

Workflow ile yaklaşık 150 hareket yapabilirsiniz. Yeni bir Worklfow yapmak istediğinizde hangi hareketlerin yapılacağını seçmeniz gerekenler 10 kategoriye ayrılıyor.

Takvim, Kişiler, Dosyalar, Harita, Müzik,Fotoğraf ve Video, Komutlama, Paylaşma, Yazı

Workflowapp

Ücret: 2.99 Dolar

iOS
https://itunes.apple.com/app/workflow-powerful-automation/id915249334

Pocket

 İnternette dolaşırken ilginizi çeken bir yazı ya da bilgiyi  tekrar bulmak  zor oluyor. Pocket uygulamasıyla beğendiğiniz bir uygulamayı kaydedip daha sonra istediğiniz cihazdan okuyabilirsiniz.
Programı indirip tablet veya telefona kurduktan sonra üyelik bilgilerinizi giriyorsunuz. Yarım kalan veya sonra okumak istediğiniz yazıyı “add to pocket” yaparak kaydedin. Sonra istediğiniz zaman yazıyı tabletten, bilgisayardan ya da telefonunuzdan okuyun.

pocketapp
Ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

iOS
https://itunes.apple.com/us/app/pocket-save-articles-videos/id309601447?mt=8

Android

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ideashower.readitlater.pro&hl=en

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın