Yemek Seçimlerinizi Doğru Yapın, Cildiniz Güzelleşsin

0

Beslenme biçiminiz cildinizin güzelliğini de etkiliyor.Ne kadar nemlendirici kullanırsanız kullanın, bazı besinler var ki onların ışıltısını size veremez.
• Nar ; yeni keşfedilen nar çekirdeği yağı, antioksidan açısından güçlü olan Omega 5 asidini içeriyor.Anti aging ve antienflamatuvar özelliği ile cildin sağlığını destekliyor. Hızlı da emilmesi nedeniyle, cildi yenilemede ve canlandırmada kadınların favorisi.
nar1
• Havuç; renk pigmenti olan beta karoten içeriğiyle, cilde sarı,kırmızı renk veriyor.Enfeksiyonlar, vücutta karotenoid seviyesini düşürür, bol bol meyve ve sebze tüketenlerin cildi ise sağlık göstergesi olarak sarı oluyor. Cildinizin ışıltısı için havucu listenize ekleyin.
havuç3
• Karpuz; kanser ve diğer rahatsızlıkları önleyen likopen içerir.Karpuz ve domates gibi birkaç kırmızı gıdada bulunan likopen ayrıca güçlü bir antioksidan. C vitamini gibi, serbest radikallerle savaşıp cildinizi güzelleştiriyor.
karpuz
• Çikolata; Yüksek antioksidan özelliği olan kakao flavanolleri, bitter çikolatada bulunur.Araştırmalar gösteriyor ki, üç ay boyunca yüksek kakao flavanollü içecek tüketen kadınların cildi güneşe çıktıktan sonra daha az kızarıyor,hem de daha nemli oluyor. %70 oranında kakao içeren bir parça çikolata, size aynı etkiyi yapacak.
çikolata5
• Mürdüm Eriği ve Anjelik Eriği; B ve C vitamini zengini bu erik türleri yüksek antioksidan içerdiğinden, cilde çok faydalı. Vücudun koruyucu doku katmanını koruyor, kolajen üretimini arttırıyor, koyu lekelerin azalmasında faydalı, ayrıca cildi sıkılaştırıp enflamasyonu azaltıyor.
erik
• Mango; A ve C vitaminleri ile silikadan zengin bu meyve cildinizin sıkılaşmasına yardımcı. Silika minerali; saç,kemik ,kas ve dişlere destek verip, elastikiyet sağlıyor.Bu mineral suda kendi ağırlığının 300 katını tuttuğundan cildinizin nemli ve dolgun görünmesine yardımcı oluyor.
mango
• Kivi; kolajen zengini bu besin C vitamini zengini ve kırışıklıklarınızı azaltıyor.
Cildiniz için bazı besinlerden de uzak durmanızda fayda var. Tatlandırılmış içecek ve şekerlemeler, protein barları ve beyaz ekmekten mümkün olduğunca uzak durun.
kivi

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın