Yaz Yorgunluğu Var mıdır?

0

Kış yorgunluğu, metal yorgunluğu, vefa yorgunluğu, hatta hayat yorgunluğu varsa yaz yorgunluğu neden olmasın?

Bu yaz, kendimizi yorgun hissetmemiz için az neden de yok aslında. Biraz hafıza tazelemeye ne dersiniz?

Daha mevsim başıydı, Tarkan “yolla” diyerek albüm çıkardı.

Tam deniz ve mehtap, yaz kıvamına gelmişti ki ; Bodrum’da deprem oldu.” İyi ki İstanbul’da olmamış” diye avunurken binlerce insan hem fiziksel, hem de ticari sallanmanın etkisiyle rahatsızlandı.

Tatilde Bodrum, Çeşme ya da Yunan adalarına gidemeyip İstanbul’da kaldığına memnun olanlar da nasiplendi.

“Ağustos ayında suya girsem balta kesmez buz olur” misali doğa İstanbul’da betona karşı intikamını aldı.

İşte aynı günlerde Aleyna Tilki “Sen olsan bari” isimli şarkısıyla izlenme rekorlarına koşuyordu.

Her konunun uzmanları, her konuda ahkam kesmeye devam ettiler.

Turizm sezonuyla ilgili çizilen pembe tabloda tek gerçek, gençlerin tüketime olan katkılarıydı. Nasıl olsa anne babalar yoldan gönüllü çıkıp bir yıl daha kredi kartı borçlarının seve seve ödemeye razı olmuşlardı.

Trafik kazaları, memura verilen ”zam”, Kuzey Kore- Amerika Birleşik Devletleri restleşmesi, üniversite yerleştirmelerinde yapılan hatalar, atamalar, istifalar, pembe otobüsler, önce ay, sonra güneş tutulması, atletli resim için yapılan yorumlar, orman yangınları, devam eden davalar, bitmek bilmeyen siyasi öngörüler…

Kişisel hayatlarımızda yaşanan değişimler de var işin içinde. Yeni bir iş, yeni bir eş, yeni bir okul, yeni umutlar…Gidenler, gelenler… Hastalıklar, kayıplar başarılar, yeni doğanlar ve unutulanlar… Bilinmeyenin, öngörülemeyenin yarattığı kaygı. Deniz kıyısında, dağ başında ya da evde duvarda hedef aldığın bir noktada… Gözünü dikip dakikalarca bakıp durduğun ama ses vermeyen bir nokta…

Kimse kalkıp “ yaz yorgunluğu da neymiş? ” demesin. Yaz yorgunluğu, sonbahar, kış yorgunluğunun provasıdır. İlkbahara hazırlıktır. Yeni hayata merhaba demektir..

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın