Yayın İlkeleri

Aslında yola çıktığımızda, varacağımız nokta konusunda kafamız çok net değildi. ” Bir site kuralım, kadınlara yönelik olsun ama kadını da sadece güzellik, yemek ve cinsellik ekseninde ele almayalım” dedik.

Hani, son dönemin moda terminolojisi ile “hedef kitle ne olmalı?” telaşını biz de yaşadık. Bütün kadınlara seslenme hedefinin çok gerçekçi olmadığına karar verdik.

Öncelikle, bizim gibi; yaşamın getirdiklerini saygıyla kabullenen, dostluğu, farklılıkları, renkleri, değişik kültürleri zenginliğimizin nişanesi olarak algılayan, yaşlanmayı reddedip, yaş almanın keyfini süren, paylaştıkça acıların azalacağı, sevinçlerin katmerleneceğine inanan, doğaya, insana ve erkeklere duyarlı ve nedensiz yere de kahkaha atabilen hemcinslerimize ulaşmayı hedefledik.

İnsana, kadına ve esas kentli kadına dair her şey ilgi alanımızda olacak. kentlikadin.com’un, çok sesli, bilgi paylaşımına açık, güler yüzlü, tartışmaların gelişim sağlayacağını düşünen, yenilikleri duyuran, sosyal sorumluluk projelerine destek veren , aydınlık bir platform olmasını istiyoruz. Söyleyecek sözü olan herkesin teklifsizce kendine yer bulacağı bir kürsü belki de.

Bu kadar olumlu mesajın yanında, karşısına dikileceğimiz konuları da sıralamamız gerekir. Kentli Kadın, şiddet ve hakaretin her türüne, baskıya, tekdüzeliğe, saygısızlığa, eşitsizliğe, sabit fikirliliğe, duyarsızlığa, çözümsüzlüğe, çaresizliğe ve asık surata her koşulda karşı koyacaktır.

Her türlü öneriyi, görüşü çok değerli katkı olarak algıladığımızı bilmenizi isteriz. Yolumuz uzun, tırmanacak çok merdiven ulaşılacak çok kat var. Ama inanıyoruz ki, her geçen gün sesimiz biraz daha güçlü çıkacak. Paylaşmak bize soluk aldıracak.