Yaşlanma Karşıtı Yeniliklerle Genç Kalın

0

Yüzü yapılan uygulamalardan şişmiş ve gerilmiş görünmeyi kimse istemez. Teknoloji sayesinde oldukça doğal görünüm sağlayan ve iyileşme süresinin kısa olduğu işlemler kolayca yapılıyor.

Şekilli kaşlar için; kaş şekillendirme enjeksiyonu uygulanıyor. 30’lu yaşlarda kaşlar aşağı düşme eğilimindedir. Botoks ve Dysport ile bu bölge doldurulduğunda bazı kaslar güçlendirilip, bazıları zayıflatılarak kavis veriliyor.Bu işlem aynı zamanda ağır ve sarkık görünen göz kapaklarının kaldırılmasında kullanılıyor.

botokslakaşşekilendirme

Yüzde eşit ton ve doku için Fraxel DUAL Lazer yapılıyor. Deride minik kare izler yaparak cildi uyaran ve kolajen üretimini destekleyen yöntem, ince çizgileri azaltıp gözenek boyutlarını küçültüyor. Kahverengi lekeleri azaltarak güneşten yıpranan cildi parlak ve pürüzsüz yapıyor. Bu lazer türünün cilt kanserini de önleyebildiği söyleniyor.Tedavi 6 hafta arayla 3 seans halinde uygulanıyor.
fraxelduallazer

Yanaklarda belirginlik için Sculptra ( poli-L-Laktik asit dolgusu ) kullanılıyor. Elmacık kemiğinin üst bölgesine enjekte edilen dolgu ile derinin yukarı kaldırılması sağlanıyor. Kaybettiği kolajeni yenilemesi için bedeni tetiklediğinden ilk 3 ayda belirgin sonuç görülemiyor. Ancak, bakım yıllık olarak devam ettiğinde etkisi 2-3 yıl sürüyor.

sculpturauygulaması

Çene hattı ve boynun üst tarafı da yaşın izlerini kolayca gösteren bölgeler, bunun için iki ayrı cihaz var; Ulthreapy ve Thermage CPT.

Ulthreapy ile ultrason dalgaları ile kasın üzerinde kalan derindeki dokular sıkılaştırılıyor. Cildi daha kalın ve yağlı olanlarda etkili oluyor.

Thermage CPT ise diğeri kadar derine nüfuz etmeden, daha az acılı radyo frekans enerjisi kullanılarak yapılıyor. Daha hassas ve ince ciltlerde etkili oluyor.

ulthreapy

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın