Yaşınıza Göre Moda Anlayışınız Nasıl Olmalı?

0

30’lu, 40’lı, 50’li ve 60’lı yaşlarınızda her zaman şık görünmek sizin elinizde.
30’lu yaşlarda; her şey serbest. Daha önce denemediğiniz ama aklınızda kalan tarzı bu yaşta deneyin. Kıvrımlarınızı ortaya çıkarın, desenlere şans verin.Yeniliğe açık olun, şort tulum giymeyi deneyin.Desenli pantolonlara ne dersiniz? Parlak, cesur renkli bir bluz ile birlikte kullanın. Aksesuarla zenginleştirebilirsiniz kıyafetlerinizi. Kısacası, modadan zevk alın, yeni trendlere açık olun.Bol kesim gömlek elbiseler de harika olur, 40’lı yaşlara da uygun.Kalem etekleri deneyin. Dekoltede cesaretli olun, şifon bluzu ceketin içine giyin. Etnik dokular da size uygun, özellikle sandalet ve çantalarınızda kullanın. Desen ve renkte sınırlarınızı aşın, farklı dokuları karıştırarak giyebilirsiniz.

moda25

40’lı yaşlarda; pratik ve tarz kıyafetler işinizi daha kolaylaştırır.Kalem triko elbiseler rahat hareket etmenizi sağlar. Eski jeanlerinize veda edin, likralı beyazları deneyin. Canlı renkte çantaları kıyafetlerinize ekleyin, enerjiniz yükselsin. Kaliteli bir çanta için paraya kıyın. Uzun hırkalar elinizin altında olsun. Pilot tarzı ceketlerden hoşlanıyorsanız, krem rengi bir tane edinin. Altına dar kalem etek veya sigara pantolonlarla süper duracaktır. Kısa boylu değilseniz, yatay çizgili elbiselerden giymekten çekinmeyin.

moda27

50’li yaşlar; kıyafetlere biraz yatırım yapıp, kendinize vakit ayırmanın zamanı. Donuk ve siyah renklerden kurtulun, parlak canlı renkler giyin. Modern kesim deri ceketlere bakın. Altıgen köşeli retro gözlüklerden edinme zamanınız da geldi. Altın ve doreyi kullanın ayakkabılarınızda. Beyaz ve krem kıyafetlerinizle hoş durur. Drapeli elbise ve bluzler de sizin için ideal. Tasarım almaya çalışın. Zımbalı topuklu ayakkabılardan alın, klasikler dolapta durabilir.Trençkotlar yerine de tasarım ceketler giyin.

moda28

60’lı yaşlarda;olgunluk dönemini. Bileklik ya da yüzük tarzı çiçek tasarımlı aksesuarlar kullanın. Kolsuz şık elbiselere yatırım yapabilirsiniz.Yumuşak ve ipeksi dokulu desenli bluzlar kusurlarınızı gizler, belinize kemer takarak kullanabilirsiniz. Dar pileli eteklerle, uçuşan bol paça çizgili pantolonlar sizi rahat ettirir. Kalın şeritli tasarım terlikler tam size göre. Demode çantalardan da kurtulun. Kim olduğunuzu ve nasıl giyinmeniz gerektiğini bildiğiniz bu yaşın keyfini sürün.

moda29

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın