Yaşam Kalitenizi Artırmak İçin Pratik Öneriler

0

Sabahları yorgun uyanıyorsanız, gün içinde hiçbir şeyi yetiştiremediğinizi düşünüyorsanız ve akşamları kendinizi tükenmiş hissediyorsanız, artık bir şeyleri değiştirmenin zamanı gelmiş demektir. Bu durumu değiştirmek için kimsenin elinde sihirli değnek yok. Ama daha önce denenmiş ve yararı görülmüş birkaç öneriyi sizinle paylaşmak istiyoruz…
1-Kendinize ait bir düzeniniz olsun. Yani, beslenme alışkanlıkları, iş hayatınız ve egzersiz için düzenli bir program yapmak işe yarayabilir.
2- Sabah ve akşam mutlaka vücudunuzu esnetin. Sabahları uyandıktan sonra güne zinde başlarsınız, gece yatmadan önce ise kan akışını hızlandırırsınız. Bir süre sonra duruşunuz değişecek emin olun.
3-Kapsama alanı dışında kalmayı deneyin. Bir süre, bir saat hatta arada bir tüm gün dünya ile bağınızı koparın kendinize zaman ayırın.
yaşam1
4-Yılda en az bir kez giysi dolabınızı elden geçirin. Kullanmadıklarınızı ihtiyaç sahiplerine verin hem dolapta yer açılır, hem de kendinizi iyi hissedersiniz.
5-Diş ipi kullanmayı alışkanlık haline getirin. Ağzınız kokmaz, dişleriniz çürümez…
6-İster adına kendini dinlemek deyin, ister meditasyon. Gün içinde birkaç dakika oturun, gevşeyin kendinizle baş başa kalın.
yaşam2
7-İnsanlara güzel şeyler söyleyin, gülümsemelerini sağlayın.
8-Yaşam bazen çok çok zor olabilir. Kimi zaman da cömert. Ama en önemlisi şükretmeyi bilmek.
9- Su içmeyi unutmayın. Vücudunuza hayat vermek için su içmeyi alışkanlık haline getirin. Bu arada artık havalar çok sıcak. Dışarıdaki kediler, köpekleri ve kuşları da unutmayın. Kapının önüne su dolu bir kap bırakın. Her canlının suya ihtiyacı var…
yaşam3

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın