Yapmak Zor Gelse de, İyi Görünmek ve Hissetmek İçin Gerekli…

0

Bazı sağlık stratejileri var ki, düzenli olarak yapmak zor geliyor. Oysa iyi ve bakımlı hissetmek için size iyi gelecek. Kendinizi mükemmel hissetmek için biraz vakit ayırmak veya ayıramıyorsanız da telafi etmek için yapabilecekleriniz var.
Kendi adıma konuşursam, gece geç vakitlere kadar oturmak ve yazı yazmak, bir kaç sayfa daha kitap okumak ya da facebooktaki paylaşımları takip ettikten sonra bazen bu konularda başarısız oluyorum, ama aşağıdakiler denemeye değer.
• Yüksek topuklu ayakkabılar vazgeçilmeziniz ise; yürüyüşünüz zamanla değişir ve aşil tendonunuzda sertleşme olur.Günlük esneme hareketleri, baldırlarınızı rahatlatır.Diğer bir yol da kısa topuklu ayakkabılar giymeniz, yüksek topuklar dizlerinizi daha fazla bükmenize neden olur ve baskı yapar. Daha az topuklularla dizlerinizdeki baskı hafifler ve kayma,düşme riski de azalır.
topuklu4

• Yeterli su içemediğiniz günlerde, baş ağrıları ve yorgunluğunuz artar. Sulu sebze ve meyvelerden yararlanabileceğiniz gibi pirinç ve kineo da piştiğinde sıvı çektiğinden onları da tüketebilirsiniz. Ayrıca, fasulye,mercimek, tuzsuz kuru yemişler gibi potasyum zengini gıdaları yiyebilirsiniz.
• Yatağa yatmadan önce yüzünüzü yıkamak zor geliyorsa; temizleme mendili ile silin.Hem yüzünüzdeki kir ve yağı hem de makyajınızı temizler.Tabii alkol ve koruyucu içermeyenleri tercih edin. Yine de temizlemeden yattıysanız, %2 oranında salisilik asit içeren bir temizleyici kullanabilirsiniz .Neutrogena Pembe Greyfurt Yüz Temizleme Jeli, ölü cilt hücrelerini temizleyip, sivilce oluşumunu da azaltır.
yüz bakımı1

• Günlük uykunuzu az uyuduysanız; uyku döngünüzü ayarlamaya çalışın. Gece boyunca 5 kere 90 dakikalık uyku döngülerinden geçiliyor.Uyuyacağınız saatten, 7,5 saat önce yatmaya çalışın. Bu şekilde daha iyi hissedeceksiniz.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın