Yağ Yakmak İçin Faydalı Besinler

0

Dr.Öz diyor ki, bazı gıdalar vücudumuzdaki yağ hücrelerini parçalamaya yardımcı oluyor. Diyete yüklenmeden de kalori harcatır.
•Kırmızı Biber; en etkili yağ yakıcılardan biri.Vücutta ısı oluşturarak, egzersiz yapmadan %4, egzersizle % 42 oranında yağ yakmanızı sağlar.

kirmizi_biber

•Şarap,elma ve üzüm; doğal yağ parçalayan besinlerden. İçerdikleri prüvik asit, şekeri parçalayıp enerjiye dönüştürüyor.Abartmadan tükettiğinizde ve doğru kullanımda metabolizmayı hızlandırarak % 12 oranında yağ kütlenizi azaltır.

üzüm

•Günde içeceğiniz üç bardak buzlu zencefilli çay; ısı arttırıcı etkisiyle yağ yakımını % 10-16 oranında arttırıyor.Sindirime de yardımcı olur, zinde ve sakin kalmanızı sağlar.

zencefil

•D vitamini ve kalsiyum; ikisi beraber alındığında çok etkili, yağ yakımını hızlandırıyor.Kalsiyumu emmek için D vitaminine ihtiyaç var. Yoğurt, kilo vermede en etkili besinlerden, bağırsaklardaki yağlara bağlanarak kolayca atılmasını sağlar.Kalsiyum kullananlar, karın yağlarını % 50 daha fazla eritiyor.
kalsiyum

•Portakal ve avokado; portakalın içerdiği C vitamini, vücuttaki kortizol hormonunun seviyesini düşürerek yağ yakılmasında etkili oluyor. Kortizol hormonunun, vücudumuz stresliyken salgılıyor, yani stres hormonu., zayıf olan kadınlarda bile karın yağı bu nedenle daha çok. İşte C vitamini, kortizolü nötr hale getirir.Avokado ile beraber yenirse, daha etkili sonuç verir.

portakal

•Hindistan cevizi yağı; besinlerin kana daha çabuk karışmasını sağlar. Karaciğer bu yağı hemen emerek, yağ hücrelerini hemen parçalayıp enerjiye dönüştürüyor.Böylece günde 100 kalori yakmak mümkün.

hindistancevizi

•Rezene çayı; yatmadan önce içildiğinde açlığınızı bastırır ve rahatlatır.Besinlerin sindirilmesine yardımcı olur ve yağ stoğunu azaltır.

rezene

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın