Yağ Yakmak ; Doğal Besinler, Kimyasallara Karşı

0

Biz kadınlar için yağlar, tam bir baş belası. Bir türlü kurtulmayı beceremediğimiz, kurtulsak da tekrar vücudumuzda görmemek için uğruna her şeyi göze alacağımız yağlar…Piyasada yağ yakıcı özelliği ile bilinen bir çok gıda takviyesi mevcut, bu işin kolay yanı. Mucize ilaç olarak sunulan bu ürünlerin pek çoğunun yan etkileri var. Zor olan ise doğal besinlerle yağları yakmaya çalışmak. Vücudunuzdaki yağlarla savaşmanızı sağlayacak besinler tamamen güvenlidir.
Lifli besinler, kilo kaybetmede anahtar niteliğinde. Lif, kalori almadan tok kalmanızı sağlar. Sindirim sistemindeki sünger etkisi ile şeker, yağ ve karbonhidratı emerek dışarı atılmasına yardımcı olur. Doğal olarak yağ depolanmasını engeller.
Yağsız proteinler, yiyeceklerinizi tamamen sindirmenizi sağlayan enerjiyi verir. Ulaşılması da kolay olan yağsız protein, yumurta beyazı, tavuk, hindi ve yağsız sığır etinde bulunur.
Kırmızı biber, kalp atışını ve metabolizma hızını arttırıcı özelliğe sahiptir. Balık, içerdiği Omega-e yağ asitleri sayesinde metabolizmayı etkileyerek vücuttan yağ atılmasını sağlar. Yeşil çayı, doğal bir uyarıcıdır. Fazla kalori yakmak için metabolizmayı hızlandırır, depolanmış olan serbest yağ asitlerini enerji için kullanır. Yapılan araştırmalarda kalsiyum eksikliğinin yağ depolamaya neden olduğu tespit edildi.

Gıda takviyeleri

Çoğunun içerdiği kafeinin huzursuzluk, endişe ve kalp atışı düzensizliğine neden olduğunu biliyor musunuz? Yağ yakıcı takviyeler, termojenik maddelerden oluşur. Yemeğinizi yedikten sonra, besini yakmak için ısı ve enerji gerekir. Fazla ısı da kalori yakılmasını sağlar. Temel hedef, metabolizmayı hızlandırma yoluyla, hücreleri yağ yakmada daha verimli hale getirmektir.
Etkili yağ yakıcılar;

L-Carnitin; hızlı yağ yakımını sağlayan, kırmızı ette bulunan bir amino asittir.
Koenzim Q10; vücutta her bir hücrenin enerji için yakıt yakmasına yardımcı.
Yeşil çay; enzimleri kısıtlama yoluyla, adrenalin hormonu gibi enerji üreterek yağ kaybını arttırır.
Svetol; kafeinsiz yeşil kahve ekstresidir. Yemek sonrası vücuttaki şeker seviyesini düşürerek, yağ kaybına yardımcı olur.
African Mango Özü; kan şekeri düzeyinin normalleşmesine yardımcı olarak, vücudu yağ kaybına teşvik ediyor.
Aslında, en iyisi vücudunuzun doğal kimyasıdır. Eğer, düzgün çalışmıyorsa doktorunuza danışarak takviye almanız doğru olabilir. Uygun bir diyet ve düzenli egzersiz ile yaşam tarzınızı düzenlemek ise daha radikal ama sağlıklı bir yaklaşımdır.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın