Ve o Gün Gelir, Bir Bakmışsın Her şeyi Arkanda Bırakmış ve Yeni Bir Hayata Başlamışsın…..

0

16 yıl önce üniversitede öğrenci iken sırılsıklam aşık olmuş ve önce evlenerek hayatımın ilk yeniliğini gerçekleştirmiş, ardından 2 sene sonra da bir bebek sahibi olarak bambaşka bir boyutta yaşamaya başlamıştık. Canım oğlumun büyümesini, gelişmesini izlemek en büyük zevkimizdi. 23 yaşında çıktığımız evcilik yolu pekişmiş ve toplumda yerini alan bir çekirdek aile olmuştuk.
Gerek ailelerimiz, gerekse dostlarımız ve arkadaşlarımızla birlikte İstanbul’da hafızalarımızda yerini alan, unutulmayan günlerimiz oldu. Özellikle donanımlı kentli kadınlarımızın ve erkeklerimizin bulunduğu site hayatında yaşadığımız günler gerçekten unutulmazdı.
Akşamdan başlayıp, sabahlara kadar devam eden sohbetler, kahkaha ile geçen saatler, kutlamalar, paylaşıldıkça artan sevinçlerimiz, paylaşıldıkça azalan üzüntülerimiz hepsi hepimizin unutulmazları idi..
Bir sürü çocuklarımızın ve bir sürü evimizin olduğu kocaman bir aile olmuştuk. Şehir hayatında herkese nasip olmayan, son zamanlarda nadir olarak yaşatılan komşuluk, dostluk, kardeşlik paylaşımlarının doruklara kadar yaşandığı, herkesin çok mutlu olduğu özel bir hayat…..

yenihayat1

Kendimizi şanslı hissederek, şükürlerle dolu 5 senemiz bu şekilde geçmişti. Ve günlerden bir gün sevgili eşim terfi aldığını ve artık başka bir şehirde olan holding binasında görev yapması gerektiğini söylemişti. Hayatımızın üçüncü büyük değişimi gerçekleşecek; ailelerimizi, dostlarımızı, anılarımızı ve çok sevdiğimiz şehri, İstanbul’umuzu arkamızda bırakıp yepyeni bir şehre, yeni bir sayfaya merhaba diyecektik…..
Şu an itibari ile yurdumun başka bir güzide şehri olan İzmir’deyiz. Şehrin büyüsü ve enerjisi müthiş…Sahil boyunca palmiye ağaçları, geniş caddeleri, tatil beldelerine olan yakınlığı ve saygın insanları ile gerçekten yaşanılası bir başka şehir….

izmir3

Fakat baktığımız hiç bir yerde geçmişe ait hiç bir anı yok!! Annen yok! Kardeşin yok! Dostların yok!!!! Sayfa tekrar yazılmak üzere tertemiz….Çok şükür sevgili eşim ve biricik oğlum var….
Hepimiz birbirimize kenetlenerek yeni hayatımızı şekillendirmeye başladık. Ümitle, heyecanla, özlemle ve de büyük bir merakla yaşayacağımız güzellikleri bekliyoruz….
Her şey gelip geçer, dostluklar baki kalır diyerek tüm dostlarımı tekrar görmek ve kucaklaşmak hayali ile yeni hayatımıza merhaba diyorum…..
Sevgiyle kalın sevgili kentli kadınlar ve kentli erkekler….

Derya – 2013, İzmir

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın