Ve Cehennemin Kapıları Açıldı

0

Aylardır süren tanıtım kampanyalarını sona erdi ve büyük buluşma gerçekleşti. Dan Brown’ın Cehennem’i okuyucuların beğenisine sunuldu. “Da Vinci’nin Şifresi” ile tüm dünyada 81 milyondan fazla satarak edebiyat dünyasında haklı bir üne sahip olan Dan Brown bu kez, Dante’nin İlahi Komedyası’ndan esinlenerek yazdığı “Cehennem” ile rekor denemesinde.
Basımı ve çeviri süreci büyük gizlilik içinde gerçekleştirilen ve son yılların en önemli pazarlama kampanyasının yürütüldüğü “Cehennem “ Türkiye’de Altın Kitaplar tarafından yayımlandı. İlk baskısı Türkiye’de 150 bin yapılan kitabın başkahramanı yine Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon.
Yazdığı her kitapla dikkatleri belli şehirler üzerine çekmeyi başaran Dan Brown’ın sihirli kalemi, bu kez, Floransa, Venedik ve İstanbul’u taçlandırıyor. İstanbul’da özellikle Ayasofya Müzesi ve Yerebatan Sarnıcı’nda geçen bölümlerle dikkatleri çeken Cehennem ,Dan Brown’ın diğer kitaplarında olduğu gibi 24 saat içinde yaşanan bir macerayı anlatıyor.
Gizemler, şifrelerle donatılan kitap, bir yandan da dünyadaki nüfus artışının yol açtığı sorunlara atıfta bulunuyor. Okuyucuların tepkisi önümüzdeki günlerde anlaşılacak. Kesin olan tek şey, Cehennem’in, Brown tarafından yazılan diğer kitaplar da olduğu gibi Avrupa’nın üç tarihi kentinin; Floransa, Venedik ve İstanbul’un turizm gelirleri üzerinde olumlu etkisi olacağı… Ve Cehennem’in daha şimdiden dünyada en çok satan kitaplar listesinin üst sıralarında yer aldığı…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın