Twitter’a 360 Derece Canlı Yayın Özelliği Geldi

0

Twitter, Periscope tarafından desteklenen canlı yayın özelliğine kavuşmuştu. Şimdi de 360 derece videoları hem kendisi hem de sahibi olduğu Periscope için kullanıma sundu.

Twitter ve Periscope üzerinden 360 derece yayın yapmak  şu anda çok kolay değil.  360 derece canlı yayın yapabilme özelliği sadece sınırlı sayıda iş ortağı için kullanıma açıldı,  tüm kullanıcılar için  2017 yılı içinde bu kullanıma kavuşacak.

Videonun içerisinde ayrıca yeni bir 360 derece video kamerası var. Henüz detayları bilinmeyen bu kamera akıllı telefonların alt kısmına yerleşerek 360 derece video kaydı yapabiliyor. Muhtemelen Twitter’ın yeni çalışmalarından biri olan olan bu 360 derece kamera, önümüzdeki dönemlerde daha çok rastlayacağız.

360 derece canlı yayınlar hem masa üstünden hem de mobilden takip edilebiliyor.  Kullanılan mevcut 360 derece videolarla aynı mantık çerçevesinde çalışıyor. İlk 360 derece canlı yayın Alex Pettitt adlı kullanıcı tarafından yapıldı, yaklaşık 120 bin kullanıcı tarafından izlendi.

Facebook da yakın zamanda, Live 360 adında 360 derece canlı video yayınlarına imkan sunan bir servisi kullanıma sunmuştu.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın