Türkiye İnternette Alışverişte Ne Satın Alıyor?

0

Hepsiburada, sahip olduğu büyük müşterileri analiz ederek  Türk halkının 2016 online alışveriş tercihlerini açıkladı.
internetten alışverişte teknoloji ürünleri ön plana çıkarken, ilk sırayı  akıllı telefonlar aldı. 2016 boyunca internet üzerinden en çok satın alınan ürünlerde ilk 10’a  bebek bezi ve el halteri (dambıl) giriyor.
2016 yılı satışları analizinde Türk halkının 2016’da sağlıklı yaşam için spor eğilimini eve taşıdığı görülüyor. Erkekler en çok el halteri siparişi verirken, kadınların en çok satın aldıkları on ürünün sekizinde pilates ile ilgili ürünler yer alıyor. Ebru Şallı’nın pilates dvd’si ise film kategorisinde en çok satılan ürün olmuş.

“Siyah” en favori rengimiz…

Hepsiburada; Türk insanının giyim kuşamda renk tercihlerini de ortaya çıkardı. 2016 yılı  kıyafet siparişlerinde en çok siyah renk tercih edildi. Bunu beyaz, mavi ve kırmızı takip ediyor.

Erkekler dış görünüş ve kişisel bakımda kadınları solladı…

Hepsiburada’nın analiz ettiği veriler içinde ilginç bir sonuç da moda kategorisinden geldi. En çok kadınların ilgi gösterdiği moda ürünlerinde, erkekler geçen yıl kadınlardan daha fazla alışveriş yaptı. Moda ve kişisel bakım ürünlerinde erkekler en çok kol saati ve göbek korsesi satın aldı. Kadınlar ise saç düzleştirici, göğüs dikleştirici bantlar ile epilasyon cihazlarına  rağbet gösterdi.

“Ev-Yaşam” kategorisinde ise kadınların  ve erkeklerin satın alma tercihleri farklılaşıyor. Erkekler ağırlıklı olarak dolap, masa, TV ünitesi gibi ana ürünler satın alırken, kadınlar daha çok organize eden ürünleri tercih etti. Ayakkabı kutusu, raf düzenleyici, aksesuar dolabı, askı seti gibi dolap düzenleme ürünlerine ilgi gösteriyor.

Kaynak: http://digitalage.com.tr/hepsiburada-2016-online-alisveris-tercihlerini-acikladi/

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın