Trump’ın En Büyük Hatası; Kadınları Karşısına Almak!

0

Amerika Birleşik Devletleri’nde başkanlık seçimine sadece bir ay kaldı. Cumhuriyetçi Parti’nin başkanlık adayı Donald Trump’ın başı 11 yıl önce kadınlar için söylediği aşağılayıcı ve saldırgan sözler yüzünden belada.

Her şey, ülkenin önemli gazetelerinden Washington Post’un yayınladığı ve Donald Trump’ın kadınlara yönelik müstehcen ifadelerinin yer aldığı ses ve video kayıtlarını yayınlamasıyla başladı.

Söz konusu kayıtlarda, Trump’ın  2005 yılında ‘Hollywood’ adlı televizyon programının sunucusu Billy Bush ile otobüste yaptığı sohbet yer alıyor. İkili, yaka mikrofonlarının açık olduğunun farkında olmadan sohbet ediyor. Ancak  aynı anda otobüsün dışındaki kamera, ikilinin konuşmasını kaydediyor.

Trump bu sohbet esnasında, evli bir kadınla ilişkisini, kendisinin nasıl kadınlardan hoşlandığını, ve tanınmış bir kişi olmanın kadınları daha çok etkilediği yolundaki görüşlerini ballandıra ballandıra anlatıyor. Ve arada müstehcen ifadeler de duyuluyor.

trump-ses-kaydi

Ses kaydının,  Amerikan kamuoyu üzerinde yankısı büyük oldu. Öyle ki Trump’ın aday olduğu Cumhuriyetçi Parti’den bile çok sert eleştiriler geldi. Kimi partililer,  Trump’a başkanlık yarışından çekilmesi çağrısı yaptı kimileri ise daha önceden açıkladıkları desteği geri çektiklerini duyurdu.

Trump’ın yaşananlara ilk tepkisi bunlar “soyunma odası sohbetleri” şeklindeydi, ancak  olay büyüyünce kayıtları yayınlanmasından tam 10 saat sonra kısa bir video mesajla “özür” diledi.

trump-kisa-bir-video-ile-o%cc%88zu%cc%88r-diledi

“Hiç bir zaman mükemmel olduğumu söylemedim.” diyerek sözlerine başlayan Trump, mesajın kapanışını, başkanlık yarışındaki rakibi Hilary Clinton’a eşi eski başkan Bill Clinton’ın evlilik dışı ilişkilerine atıfta bulunarak yaptı.

amerikalilar-pazar-aksamini-bekliyor

Amerikalılar şimdi Pazar gecesi yapılacak Başkanlık adaylarının katılacağı tartışmayı heyecanla bekliyor. Kesin olan bir şey varsa o da Trump’ın ortaya çıkan son ses kaydında kadınlara yönelik çirkin sözlerinin kendisine başkanlık yarışında büyük zarar verdiği…

 

 

 

.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın