Tırnaklarınıza Doğru Bakım Yapın…

0

Ellerin ve tırnakların sağlığı, güzelliği kadınlar için çok önemli. Tırnak sağlığınız ile ilgili dikkat etmeniz gerekenleri sizler için toparladık.

Sararmış tırnakların nedeni, sürdüğünüz koyu renkli ojeler, sigara içilmesi ve mantar enfeksiyonları olabilir. Daha çok ayak tırnaklarında görülen bu durumdan kurtulmanın yolları var.

Aynı miktarda elma sirkesi ve limon suyunu karıştırın, 10 dakika bu karışımın içerisinde ovalayıp, masaj yapın. Bir süre oje sürmeyin ki tırnaklarınız hava alsın. Darphin tüm gün nemlendiren el ve tırnak bakım kremini deneyin.

Soyulan ve ayrılan tırnaklar, nem kaybı ile oluşuyor. Tırnaklar da yaş ile beraber cilt gibi kurur. Çok sık elleri yıkamak, hava değişimi ve kullanılan kimyasallı temizleyiciler bunu kötüleştirir. Ayrıca çinko ve demir eksikliği, hipotiroid ve akne tedavisi de bu soyulmaya neden olabilir.

Ellerinizi yıkadıktan sonra lanolin ve üre içeren kremlerden, güçlendirip nem kazandırmak için kütikül bakımı yapan losyonlardan yararlanın. Ayrıca hafif etkili aseton ve bulaşık yıkarken eldiven kullanımına dikkat edin. Incia tırnak kuvvetlendirici serumu da kullanabilirsiniz.

Küçük beyaz noktaların en baş nedeni, tırnak yemek, çünkü doğal pigment üretimi bozulduğundan bu noktalar oluşuyor. Çok sık oje sürüp çıkarmak da tırnak yüzeyindeki hücreleri soyuyor.

Bu noktaların bitmesi yaklaşık 6 ay sürer. Tamamen gittikten sonra formaldehit içermeyen oje kullanın, arada bir üstlerini en yumuşak törpü ile törpüleyin. Yves Rocher yoğun renkli ultra parlaj oje iyi bir seçim olabilir.

Tırnaklardaki çatlak ve dik çizgiler genellikle stres kaynaklıdır. Yine tırnağa alınan darbeler ve ateşli hastalık sonrası da oluşabiliyor.

Bu dikine çizgilerin uzayıp gitmesi de 6 ayı buluyor. Hafif şekilde tırnak bufferları uygulayabilirsiniz. Doldurucu bazlı ojeler veya kalın bir tırnak cilası sürerek idare edebilirsiniz. Alessandro Nailspa kalsiyumlu tırnak sertleştiricisini deneyin.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın