Tatile Çıkmadan Önce Hazırlıklarınızı Yaptınız mı?

0

Tatil zamanı geldi, çıkmadan önce son hazırlıklar için geç kalmayın.
Artık tatil “yerimi ayırttım”, “çantamı hazırladım” dan çok daha ötesi; bakımlı olmak, cilde en az hasarı alarak dönmek için öncesinde neler yapmalısınız?
Lazer epilasyon tatili rahat geçirmenizi sağlar. Kışın sık sık yaptığınız jilete son verin. Tatilden 1 ay önce işleme başlayın ki birkaç seans gerekebilir.
Cildin elastikiyetini artırmak için cildi yapılandıran gece bakım serumu ve maske kullanımına yine 1 ay önce başlayın.

yaztatili
Lekesiz bronzlaşmayı sağlamak ve kan dolaşımını hızlandırarak selülit görünümünü azaltmak için cildinizi kuru fırçalayın. Bu işlemi yaparken ayaklarınızı havaya kaldırın, kan dolaşımının hızlanması ile daha canlı bir cilde kavuşursunuz. Bu işlem ayrıca batık tüylerin de uzamasını sağlar.
Saçlar zaten deniz ve güneş etkisiyle kuruyacak. Nem ve protein bakımı, onarıcı etkili saç maskesi kullanın.
Cildi içeriden de beslemeli; antioksidan zengini besinlere ağırlık verin. Kalıcı ve sağlıklı bronzluk için beta-karoten içerikli gıda desteği alın. 15 gün önce kullanmaya başlayabilirsiniz.

yaztatilbakımı
Cildi ölü derilerden arındırmak için tatilden 15 gün önce vücut peelingi yaparsanız, tatilde kullanacağınız yağlı ürün ve kremlerin gözenek tıkayıcı, sivilce yapıcı etkilerinden korunursunuz.
Güneş alerjiniz varsa cildin toleransını artırmak gerekir. UVA ve UVB ışınlarının etkilerinden koruyan hücre odaklı teknoloji ile üretilmiş ürünler kabarmanızı ve kızarmanızı önler.

tatilbakımı
Sıcak hava ve su tırnakları çabuk uzatır. Gitmeden 1 gün önce manikür pedikür yaptırmak akıllıca, kalıcı oje sürdürerek tatilde bakımlı olabilirsiniz.
Tatile giderken cildin kuruyacağını ve matlaşacağını göz önüne alarak hızla nemlendiren tek kullanımlık nem maskelerinden alın.
Son yılların gözdesi antioksidanlı ve nemlendiricili termal su spreylerini çantanızdan eksik etmeyin.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın