Tatil Valizinizde Neler Olmalı,Geç Olmadan Biri Sizi Durdurmalı!

0

Karar verildi, yerler ayrıldı ve nihayet sıra geldi valizi hazırlamaya. Sabah, öğle, akşam ne giyeceğiz, neler takacağız, hangi kozmetikleri kullanacağız derken her tatil dönüşü “seneye bu kadar eşya götürmeyeceğim” sözünün tarih olduğu an gelmiştir. Kolay değil , hele birde modayı yakından takip etme gayreti içinde olanlardansanız. Yılın plaj modasına uyulmalı, ona göre havlusu, çantası, şapkası, ayakkabısı ve devam eden eksik listesi. Hemen bir alışveriş çılgınlığı ve sonunda tatil parası kadar ek bir harcama ile bütçe sarsılıyor.
tatil2

İşte size burada büyük görev düşüyor. Neler yapmalısınız, bu girdaptan bir solukta çıkmalısınız?
İlk yapmanız gereken, “ayrıştırma”. Aslında bu dolap düzeninizin vazgeçilmezi olmalı.
Kalacağınız gün sayısı ve kişi adedi önemli olduğundan, listenizin ve valizin büyüklüğü buna bağlı olacaktır.
Öncelikle daha önceki tatillerde, gündüz ve gece hangi kıyafetleri tercih edip rahat kullandınız? Tatile gideceğiniz yer sakin bir mekan mı, yoksa hareketin ve eğlencenin bol olduğu bir merkez mi? Bunlar belli olduktan sonra neler yapmalısınız;

tatil4

1.Plajda giyeceğiniz bikini veya mayolarınızı çıkarıp, gerekli elemeleri yapın, eğer gerçekten elemelerden sonra ihtiyaç var ise, alışveriş için oluşturacağımız listenize yazın. Kalanları valizin içine yerleştirin.
2.Güneş ve sonrası için cilt bakım ürünlerinizin son kullanım tarihlerini ve yeterliliklerini kontrol edip eksik var ise listeye ekleyin.
3.Plaj çantanızı, havlunuzu ve şapkanızı öncelikle hazırlayın.
4.İsterseniz her gün için giyeceğiniz kıyafetleri kombin yapıp, baştan rahat bir seri oluşturabileceğiniz gibi, tatilde de getirdiğiniz çeşitleri kombin yapabilirsiniz.
5.Eğer tatilde kombin yapmayı seçerseniz, öncelikle tişörtleri, sonra şort ve pantolonları ve elbiselerinizi ayırın ve içlerinden seçimlerinizi yapın. Unutmayın ki artık her yerde her türlü imkan mevcut. Onun için asla, 3-5 tane giysi fazla yük etmeyin.
6.Kıyafetlerinizin çoğunda kullanabileceğiniz uygunlukta ve kesinlikle rahat edeceğiniz terlik ve ayakkabıdan yana tercihinizi yapın.
7.Son olarak iç çamaşırı, takı ve kozmetikler için de genele daima uygun seçimlerinizi yapın.
Göreceksiniz ki, tüm bunları yaptıktan sonra valizi hazırlamak daha kolay olacak hem de gereksiz harcamalardan kurtulacaksınız. Doğru seçimleri de yaptıktan sonra, rahat ve güzel bir tatil yapmaktan hiç bir şey sizi alıkoyamaz.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın