Superslow Zone ile Tanışmadıysanız Geç Kaldınız !

0

Spor yapmaya üşenen biriyim. En hafifi yürüyüş, onu bile ihmal ederim. Ama sporsuz bir hayat olmaz, ilerleyen yaşlarda daha çok sıkıntı yaratır onu da biliyorum.

Bu nedenle bir arayışa girdim ve sonunda eşimin ve arkadaşlarımızın uzun zamandır yaptığı, beni denemeye ikna ettiği Ataşehir’deki Superslow Zone merkezinin egzersizlerine gittim.

Burası bir spor salonu değil egzersiz, sağlık ve wellness merkezi olarak biliniyor. Sakatlık riski olmadan yaşam kalitesini yükseltmek, tüm vücut kaslarını çalıştırarak kaslarınızı güçlendirmek, bel-boyun ağrılarından kurtulmak istiyorsanız bu yöntem tam size göre…

Egzersiz süresince sertifikalı eğitmen birebir ilgileniyor ve cihazları hareketleri yaptıkça kişiye uygun olacak şekilde ayarlıyor. Her tekrarda komutları sürekli vererek hareketleri doğru şekilde ve doğru yoğunlukta yapmayı sağlıyor. Üstelik güleryüzleri sayesinde motivasyonunuz artıyor, kendinizi mutlu hissediyorsunuz.

Haftada 1 veya 2 kez sadece 20 dakikanızı alıyor. Üstelik kıyafet derdi de yok, isterseniz iş çıkışı gidin, isterseniz alışverişten dönerken… 11-90 yaş arasındaki herkes güvenle yapabilir.

superslow1

Deneyimli ellerde, yüksek yoğunlukta minimum sürede maksimum sonuç veren bu vücut ve kas geliştirme programının birçok faydası var;

  • Sırt ve bel ağrılarına net bir fayda sağlar. Bel cihazı alt sırt ve bel kaslarının zayıflaması nedeniyle bölgede ağrıya neden olan kasları izole ederek doğrudan çalıştırır ve ağrıların esas kaynağı olan kas güçsüzlüğünü ortadan kaldırır.
  • Boyun kaslarını doğrudan çalıştıran cihaz inanılmaz rahatlatıyor.
  • Kemik erimesi (osteoporoz) nedeniyle kemiklerin içindeki kalsiyum miktarı azalır. Yeterli kalsiyumu alsanız da direnç egzersizleriyle kemikler üzerinde yeterli baskı sağlamadıkça kalsiyum depolanmaz. Alınan kalsiyumun kemiklerde tutulması, yüksek yoğunlukta direnç egzersizleri ile sağlanabilir. Superslow Zone egzersizleri yoğun ve etkili bir antreman olduğu için kemiği kalsiyum depolamaya zorlar.
  • Günlük yaptığınız yürüyüş, ev işleri gibi çoğu aktivite kas kuvvetiyle yakından ilişkilidir. Yaşlanmanın etkilerini denge gelişimini güçlendirerek ve düşme riskini azaltarak olumlu etkiler.

superslow

  • 30’lu yaşlarla birlikte yılda yaklaşık 230 gram kas dokusu kaybederiz. Bunun sonucu vücutta güçsüzlük, daha az kalori yakımıdır. Doğal olarak kas dokusu azaldıkça vücutta yağ birikmesi artar. Nedeni kasların 24 saat boyunca hatta dinlenirken bile yağ yakmayı sürdürmesidir. Hem dengeli bir kalori alımı hem de Superslow Zone egzersizleri birleşince sağlıklı bir bedene kavuşmak mümkün olur.
  • Sırt kasları, karın kasları ve bel kasları dahil vücuttaki yaklaşık 660 kası en ince liflerine kadar çalıştırır, skolyoz ve kifoz gibi duruş bozukluklarında kasların güçlenmesini sağlar.
  • Egzersizlerin sağladığı güç ve dayanıklılık ile farklı dallardaki sporcuların daha yüksek performans göstermesini sağlar.Sakatlık ve incinme risklerini azaltarak kemikleri, eklem ve kasları geliştirir.

Gerçekten denemeye değer, sadece bir telefon uzağınızda….

Web sitesini ziyaret etmeyi unutmayın…. www.superslowzoneturkey.com

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın