Su İçmekten Hoşlanmayanların Mutlaka Denemesi Gereken 5 Yöntem…

0

Malum yaz mevsimi kapıya dayandı. Neden bilmem ama çevremdeki herkes kendini sıcak günlere hazırlıyor. Diyet yapan sabah erken, gece geç vakit yürüyen mi ya da korkusuzca kendini estetik cerrahinin kollarına bırakan mı istersiniz? Her bir çabaya ayrı ayrı saygı duyuyoruz. Son tahlilde hedef incelmek daha sağlıklı olmak ise bu çabaları desteklemek gerekir.

yürüyüş2

İşte tüm bu çabaların en önemli noktası da yeterince su tüketmektir.Uzmanlar, yetişkin bir insanın bir günde 2-3 litre su içmesinin sağlıklı olduğu söyleniyor. Peki, ya su içmekten hoşlanmıyorsanız? Bu durumda insana suyu sevdirecek yöntemlere başvurmak akıllıca olur. Azıcık hayal gücü ve mutfaktaki sihirli yardımcılar işinize yarayabilir. Neler yapılabilir?

su

1- Suya evde sıktığınız meyve suyundan birkaç damla ekleyip rengini ve tadını farklılaştırabilirsiniz.
2- Tarçın mucizesini unutmayın. Bir sürahi suyun içine bir çubuk tarçın atın. Hem suyun tekdüze tadını kırar hem de sağlık açısından artı değer sağlar. Tarçın kolesterol ve kandaki şeker oranını düzenlemekte hayli faydalı bir baharattır.
3- Suya ekleyeceğiniz meyve parçacıkları suyun tadını da görünümünü de değiştirir. Elma portakal ve ananas dilimleri veya çilek suyun içinde çok güzel görünür.

su7

4- Hazır havalar ısınmışken var olan meyveleri rendeleyip buz kalıpları içinde dondurun. Su bardağına attığınızda bir görsel şölene tanıklık etmeye hazır olun.
5-Taze otları da unutmamak lazım. Taze nane, fesleğen, maydanoz hatta dereotunu kattığınız suyun damağınızda bırakacağı tada inanamayacaksınız. İçine bir dilim limon da koyarsanız baharın tazeliğini yakalamış olursunuz. Denemeye değmez mi?

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın