Spor Salonlarında Yeni Egzersiz Rüzgarları

0

Sağlıklı yaşam ve  uzun ömür istiyoruz. Tabii bunun için de egzersize hayatınızda yer açın diyoruz.

Spor uzmanları da boş durmuyor, değişik egzersizleri harmanlayıp daha ilgi çekici hale getiriyor.

egzersiztrendleri

İşte fitness salonlarından yeni trendler; 

  • Bokwa; sloganı “Alfabyle terle, rakamlar ile dans et”.. Bu kardiyo egzersizinde Güney Afrika dans stilinin aerobik adımları ve hip hop harmanlanıyor. 45 dakika süre ile yapılan grup fitness egzersizinin figürlerinde Latin alfabesi kullanılıyor.

Adımlardaki hareketler,harfler ve numaralar üzerine kurulu. Hocanın talimatına göre belirli harfler üzerinde ritmler geliştiriliyor, dans figürüne dönüşüyor. Yaklaşık 800-1000 kalori yaktırıyor.  Türkiye’de bir çok spor salonunda yapılıyor.

bokwaegzersizi

  • DeepWORK; ağırlık çalışmadan çıplak ayakla yapılan ve çok terleten bir egzersiz. Vücut direnci,denge,koordinasyon ve dayanıklılığı zorluyor, birkaç gün ağrı çekebilirsiniz.

Daha önce kullanmadığınız kas gruplarını çalıştıran bu yüksek yoğunluklu egzersizde;     hareketler alışılmadık bir düzende birleştiriliyor. Hem ruhsal olarak iyi hissediyorsunuz hem de kaslarınız zorlanıyor. Metabolizmaya da olumlu etkisi var.

deepworkegzersizi

  • Gyrotonic; ritmik ve akıcı bu egzersiz Macar bir balet tarafından aşil tendonu sakatlığını tedavi etmek için geliştirdiği bir metod. Bu egzersizde vücut önden, yandan ve enlemesine 3 boyutlu olarak çalıştırılıyor. Bu uygulama sinir sisteminin çok yönlü çalışarak kuvvetlenmesini ve hareket kabiliyetinin gelişmesini sağlıyor.

Nefes hareketlerle senkronize edilerek,  bedenin daha ritmik ve işlevsel olmasına yarıyor.

Yaşı ve fitness seviyesi farketmeksizin herkes tarafından yapılabilen Gyrotonic, aynı zamanda hamileleri doğuma hazırlıyor. Türkiye’de Pilates FNB’de uygulanıyor.

gyratonicegzersizi

  • FreeFORM Board HIIT; denge, kontrol ve sağlamlık gerektiren bu ders tekerlekler üzerinde yapılıyor. Platformun üstü dönerken, tekerleklerin üzerindeki board sabit duruyor. Dengesizlik yaratarak sizin kontrolünüzde her yöne hareket ediyor.

Yüksek yoğunluklu ve çok terleten egzersizde vücudunuzun şeklini korumaya çalışırken, daha fazla çalışıp egzersize devam ediyorsunuz.

freeformboard

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın