Sosyal Medya İçin İpuçları

0

Facebook ve Twitter sosyal medyanın en büyük iki ağı..Biz de size bazı tüyolarını aktaralım dedik…
• Facebook kullanıcıları;

1. Gizlilik ayarlarıyla oynayarak, geçmiş paylaşımlarınızı sadece arkadaşlarınızın görmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken; Facebook’un en üst sağ köşesindeki oku tıklayın, “Ayarlar – Gizlilik – Geçmiş gönderileri Sınırla” yolunu izleyerek herkesin görmesini önleyin.
2. Durum güncellemelerinizi bazı kişilerden gizlemek istiyorsanız, paylaşım yaparken “Paylaş” düğmesinin solundaki menüden kitleleri seçin. “Arkadaşlar” bölümünde sizin arkadaşlarınızın da arkadaşları dahil. Sadece listenizdekilerin görmesi için, “Tanıdıklar Hariç Arkadaşlar’ı” seçin. “Herkese Açık” olanda, adı üstünde herkes görüyor paylaşımlarınızı.
3. Ortak bir bilgisayardan kullandığınızda “Çıkış” yapmayı ihmal etmeyin. Unuttuysanız da eve döndüğünüzde, siteye tekrar girin, “Ayarlar – Güvenlik – Aktif Oturumlar – Düzenle” seçeneklerini izleyin. Buradan girişlerinizin ve kapatmadığınız oturumların kayıtlarını görüp kapatabilirsiniz.
4. Zaman Tüneli’nde bir noktaya gidin ve sağından bir yılı seçin. Tepedeki menüden bu tarihe yeni fotoğraflar, etkinlikler ve güncellemeler yapabilirsiniz.
5. Hesabınıza birinin girdiğinde size e-posta ya da SMS gelsin istiyorsanız, “Güvenlik – Giriş Bildirimleri – Düzenle” seçeneklerini kullanıp çıkan seçenekleri işaretleyin.

facebook1

• Twitter kullanıcıları;

1. http://apps.facebook.com/twitter adresinden uygulamayı yükleyip, durum güncellemelerinizi twitter kontrolüne bırakabilirsiniz.
2. Şimdiye kadar yaptığınız tüm tweet’leri arşiv olarak, Twitter.com’da “Ayarlar – Twitter Arşivi – Arşivini İste” yollarını izleyerek ayrıntılı olarak e – postanızdan alabilirsiniz.
3. “Destroy Twitter” filtreleme yapmanızı sağlıyor. Görmek istediklerinizi ve istemediklerinizi ayırabilir, istediğiniz takipçiyi listenizden çıkarabilir, etiket ve anahtar kelimeleri seçebilirsiniz.
4. HootSuite uygulaması; facebook, twitter, Linkedin’den veri topluyor. Çok kapsamlı bir kullanıcı olarak güncellemeleri, diğer sitelerdeki gönderileri takip ediyor ve içerik dağıtımını planlıyor.

twitter

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın