Sizin de Tatiliniz Geldi mi?

0

Yorucu bir yılın yorgunluğunu atmayı dört gözle bekliyoruz.Arkamızda, yaşadığımız onca stresi, uykusuzluğu, eve kapanıp kaldığımız geceleri bırakıp, istediğimiz gibi özgürce gezmek, yemek, eğlenmek için. Hele denize ilk girdiğim an, her seferinde aynı tadı veriyor.
Tatilsiz geçen bir yazın, bizi kışa hazırlamadığına inanırım. Tatil anlayışı ise, herkese göre değişen bir kavram. “Her şey dahil”, tam pansiyon tatiller yerine, sakin bir sahilde dinlenerek geçen bir yazı hiçbir şeye değişmem.
tatil8

Tatili planlarken, dikkat edilmesi gereken şeyler var;
En önemlisi tatil arkadaşlarımızı iyi seçmek. Yakın arkadaşlarla ve kardeşlerle tatil her zaman keyifli olur.
Planlı bir tatil, beklentilerimizin boşa çıkmamasını sağlar. Seyahat ve konaklama şeklimizi, yapacağımız gezileri önceden ayarlamak, keyfimizi kaçıracak sürprizlerden uzak tutar.Yoksa yarım gün shuttle bile bekleyebiliriz otelimize gidebilmek için.
Önceden bir bütçe hazırlamak, ekstra masrafları kontrol etmeyi sağlar.Böylece dönüşte kredi kartlarıyla boğuşmak zorunda kalmayız.
Tatilde maksimum enerjiyi depolamaya özen göstermeliyiz ki , stresten arınarak tekrar yoğun bir kışa hazırlanalım.

Mother working on beach with children
Hayalini kurduğumuz bu tatil için, elbette bazı zorunluluklar da var.
• Porsiyonlarınızı kontrol etmeyi atlamayın, burada alkol ve yemekten bahsediyorum. Her ikisinde de aşırıya kaçmak tatili mahvedebilir.
• Güneşten korunmak şart, yoksa tüm günü odada ve elimizde yanık giderici ve ağrı kesici jellerle geçirme ihtimali artıyor.
• Sürekli sahilde yatmak, yemekten yemeğe ortalarda dolanmak dinlendirmekten çok yoruyor. Günlük aktivitelere katılmak, egzersizleri ihmal etmemek daha doğru.

tatil11
• İşi evde bırakmamız, tatilden maksimum faydayı almamızı sağlar. Sahilde proje hazırlamak hoş görünmüyor ayrıca.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın