Sizin de Aklınıza Bu Sorular Takılıyor mu?

0

Bazen bir şeyler okurken daha önce hiç düşünmediğiniz şeyler görürsünüz. Bazen de nedenini merak edip öğrenmeyi sonraya bıraktıklarınız olur.

Biz kendi aklımıza takılanları bir derleyelim dedik…

Ağızda çıkan aftlar çok acı verir. Asidik yemeklerden veya diş etini sert fırçalamaktan oluşabileceği gibi, ağızdaki koruyucu deriyi incelten folik asit eksikliğinden, B12 vitamini eksikliğinden ve bağışıklığı olumsuz etkileyen stresten de kaynaklanır.

İyileşmesi ve acının azalması için yaranın üzerine günde 4 kez bal sürün, çoğu ilaçtan daha etkili oluyor.

ağızaftları

Ertesi gün hapı yerine, birkaç tane doğum kontrol hapını aynı anda içmek aynı etkiyi yapabiliyor. Bazı ertesi gün hapları yumurtaların serbest bırakılmasını engelleyen yüksek oranda sentetik progesteron içerir. Ancak bunların dozu haplarda farklıdır; yüksek dozda olandan 1-2 tane almak yetebilirken, düşük dozlu olanlardan daha fazla almak gerekir. Doktora danışmak şart.

doğumkontrol1

İdrar yolu enfeksiyonu yani sistit genellikle kadınlarda daha çok görülüyor. Kurtulmanın yolu sadece antibiyotik değil; doğal probiyotik içeren 250 ml kefire, 2 tatlı kaşığı chia tohumu ekleyerek içmek floraya ve enfeksiyonun azalmasına yardımcı oluyor.

Orgazm sorunu yaşayan kadınlara bir alternatif daha; yapılan araştırmalarda seks sırasında çorap giyen kadınların %30 daha kolay orgazm olduğu görülmüş. Uyarıcı etkisi olan bilekten aşağıda kalacak şekilde pelüş çorap giyerek deneyebilirsiniz.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın