Sizi Bir Yerden Çıkaracağım Ama….

0

Bazen karşılaştığınız ya da yeni tanıştığınız birisini önceden tanıyor olma ihtimali karşısında söylediğiniz bu söz çok tanıdık geliyor değil mi ? Bir de o size ismen hitap ediyorsa açık vermeden sohbete devam etmeye çalışırsınız. Bu arada söylediklerinden bir ipucu yakalamaya bakarsınız. Sizinle “sen” diye mi, “siz” diye mi konuşuyor, samimiyetin derecesini anlamaya çalışırsınız.

hatırlamak

Çocukluk arkadaşınız mı, üniversiteden mi, kuaförünüz müydü, markette mi çalışıyordu, daha önce aynı yerde mi oturmuştunuz, çocuğunuzun okulundan mı, hangi toplantıda karşılaşmıştınız ? Ne kadar çok ihtimal var.
Bir de sizin tanıdığınıza inandığınız ama sizi hatırlamayanlar da olabilir. Çok fazla da üstelemeyin, herkesin hem de toplantının ortasında ” sizin gibi bir bayanla tanışsaydım unutmazdım” deyiverir, siz de kızarır kalırsınız. Denenmiştir, tecrübeyle sabittir.

tanışmak1

Bu tür durumlarla başa çıkmanın yolları var elbette;
Yakın zamanlarda tanıdığınız biri gibi gelmiyorsa en son ne zaman görüşmüştük diye konuya girebilirsiniz. Tabii yakın zamanda karşılaşmış olma şansınız da var, “geçen gün toplantıda tanışmıştık” derse çok yoğun çalıştığınız konusundan bahsedebilirsiniz.
Cep telefonundan numaralarınızın silindiğini söyleyip kartvizitini isteyebilirsiniz, böylece hem adı ve soyadını hem de işini öğrenmiş olursunuz. Bu arada işle ilgisi olmayan birisi de olabilir, o zaman araştırmaya devam ediyorsunuz.

yeniiş3

Aynı ortamda başka arkadaşlarınızla beraberseniz onlardan yardım isteyebilirsiniz, ortak bir tanıdığınız hatta grubunuzdan birinin eşi bile olabilir.
Yanınızda eşiniz veya arkadaşınız varsa birbirleriyle tanışmalarını sağlayabilirsiniz, bu şekilde ismini öğrenmiş olursunuz.
Önce kendi isminizi söyleyip, ondan da aynısını bekleyebilirsiniz. Yapacak bir şey yok, ismini söylemezse başka şekillerde tanımaya çalışmanız gerekiyor.
Son zamanlarda isimler konusunda hafızanızın size yardımcı olmadığını söyleyip dürüstçe ismini sorabilirsiniz. İsmini söylediğinde de çıkaramama ihtimaliniz var, nereden tanışıyoruz diye sormak da işinize gelmeyebilir.

hatırlamak6

Hiç biri işe yaramazsa durumu idare etmeye çalışın. Açık vermeden, kim olduğunu biliyormuş gibi davranıp yuvarlak sorularla bir yere varmaya çalışabilirsiniz. Bu daha zor bir yöntem, üstelik yanlış bir şeyler sorma ihtimaliniz de var. Bunun dışındaki diğer yöntemlerde hızlı hareket etmeniz şart, bir süre sohbet ettikten sonra geri adım atmanız zorlaşır.

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.