Siz Nelerden Vazgeçemezsiniz ?

0

Hayatınızda değerli birçok şey var, doğal olarak  bunların yanında katlanmak zorunda kaldığınız değersizler de var. Bazılarından kolayca vazgeçebilirken, bazıları vardır ki, ne olursa olsun vazgeçemezsiniz.

Şöyle bir sakin kafayla durup düşününce, aslında birçok  şeyin vazgeçilemez olmadığını anlarsınız.

Benim vazgeçilemezler listem, merak ediyorsanız eğer;

Ailem;  listenin ilk sırasında. Üstelik yıllar geçtikçe ne kadar büyük bir hazineye sahip olduğumu daha iyi anlayıp şükrediyorum.  Oğlum, eşim, kardeşlerim, anne ve babalarım. Onlar olmadan bir hayat düşünemiyorum.

Dostlarım; bazıları ailem gibi oldu. Yaşamıma girenlerin bir kısmı sadece tanıdık sıfatıyla tanımlanabilirken, az sayıda olsalar da bazılarıyla hayatın her türlü sürprizini birlikte omuzladık. Birlikte büyüdük, olgunlaştık… Hatta yaşlılık günleri için de ortak hayallerimiz var.

Özgürlüğüm; çok değerli. Beni kısıtlayan şeyleri kabul edemem.

Seyahat etme;  Gökyüzünün altında görülecek o kadar çok şey var ki… Seyahatler, beni tarih okumaya ve arkeolojinin gizem dolu dünyasına çekiyor. Görecek çok şey, tanıyacak bir sürü yer, keşfedilecek yüzlerce uygarlık ve sınırlı bir ömür var. O zaman yollarda olmak lazım!

Kitaplarım;  Okuduklarım ya da okuma sırasına koyduklarım… Her birinde farklı bir ruh hali, bilmediğim  bir kültür, ayrı bir uslup ve kendi kendimi anlayabilmek için sonsuz ipucu…

Tatil ;  Heyecan aramıyorum, tek amacın dinlenmek. O yüzden deniz tatilini hiçbir şeye değişemiyorum. Akşam gün batarken sahilde yürümekten, deniz kokusunu içime çekmekten mutlu oluyorum. Yüzmenin verdiği hazzı konuşmaya bile gerek yok.

Makyaj malzemelerim;  Herkesin fiziksel özellikleri farklı. Kıvırcık saçlarıma özel bakımlarım, en çok da gözaltı kapatıcım olmadan bir yere gidemediğimi düşününce… Makyaj malzemelerim de vazgeçemediklerim arasında…

Size soruyoruz şimdi, siz hayatınızda nelerden vazgeçemezsiniz?

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın