Şirket Uyardı; “Bizim Makarna Soslarını Ara Sıra Kullanın”

0

Mars Gıda Şirketi, bazı ürünlerinin içerdiği yüksek tuz, şeker ya da yağ oranı yüzünden haftada yalnızca bir kez tüketilmesi gerektiği uyarısında bulundu. Bu uyarı, Dolmio marka lazanya sosları, pesto ve carbonara sosu ile Uncle Ben’s markasının “Doğu Mutfakları” için ürettiği sosları kapsıyor.

Mars Gıda şirketi, toplumda sağlıklı beslenme alışkanlıklarının yerleşmesine katkı sağlamak amacıyla ürünlerinin etiketinde ve internet sitesinde her gün tüketilebilecek gıdalarla “ara sıra” yenmesi gerekenler arasında ayrım yapacağını bildirdi. Şirket yetkilileri, ürünlerinin sadece yüzde 5’inin etiketinde “ara sıra” uyarısının yer alacağını belirtti.

mars makarna soslarını arada sırada kullanın dedi

Şirket ayrıca gelecek beş yıl içinde bu ürünlerin tarifini değiştirerek, tuz, şeker veya yağ oranını azaltmayı hedefliyor. Mars Gıda bu adımı, Dünya Sağlık Örgütü ve İngiltere Gıda Standartları Kurumu’nun dengeli beslenme ve tuz tüketiminin azaltılması gibi tavsiyelerini dikkate alarak attığını belirtiyor.

Söz konusu şirket bir kaç ay önce içinde plastik parçaları olabileceği gerekçesiyle bazı çikolata ürünlerini piyasadan çekmişti.

 

 

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın