Sınırlarınızın Ötesine Yolculuk….

0

İnsan önce kendini keşfetmeli. Hayallerinin peşinde koşmalı, hayatı yakalamalı, hayatın gerisinde kalmamalı.

Kişi kendisine açılan kapıların dışına çıkarak hayallerinin ne tarafta olduğuna bakmalı ve görebilmeli. Ve hiçbir zaman “keşke” dememeli. Bunun için de hayatın gerçekliğini koruyarak, bir yandan da bir bir sınırlarını aşarak öz benliğinin keşfi ile hayallerini gerçekleştirmeli.
Yazmak kadar gerçekleştirmek de kolay çoğu zaman sadece hayal ederken de sıralı hayaller gerek….
Ve insanın kendine özgü aracı olmalı kendini keşfetmek, hayallerini gerçekleştirebilmek için… Düşünün sizin aracınız ne olabilir!

Hayatta Kendini Keşfetmeni Sağlayan Farklı Araçlar Vardır….

Kişinin kendini keşfetmesi düşünce yoğunluğuna, benlik farkındalığına bağlı kalır çoğu zaman.
Keşif için kullanılan araç sayesinde doğduğu andan beri tanışma ihtiyacı duymadığı ya da tanışılması gerektiğini düşünmediği öz benliğinle tanışır kişi. Tanımaya başladığında fark edersin ki sen kendin yönetiyorsun yaşamını, dış etkenler sadece ayak altındaki tozlar ya da çiçekler…. Tozları kenara süpürüp yoluna devam etmek de ayaklarının altındaki çiçekleri toplayarak yoluna devam etmek de senin elinde!

seramik

Kişi düşünceleri sayesinde yaşam bağını kurabildiği an, benliğini ve yaşam amacını keşfetme yoluna girmiş demektir.

Düşündünüz mü bilmem ama sizin keşif aracınız, vücudunuzu tanıyacağınız, benliğinizi keşfedeceğiniz pilates, yoga ya da elinize alacağınız bir enstrüman olabilir belki de ellerinizle işleyeceğiniz, şekillendireceğiniz yeni fırından çıkan seramikler, camlar… Ne dersiniz…

yoga22

Selin Koldaş Denli
ozbenliginikesfet.blogspot.com/‎

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın