Şimdi Lipocel İle İncelme Zamanı

0

Este Sense Dermatoloji ve Plastik Cerrahi Kliniği kurucusu Türkan Sezer, Lipocel hakkında bizleri bilgilendiriyor.

Yazın gelmesiyle hepimizi saran incelme telaşında hızlı ve kalıcı kilo verme, vücut şekillendirme yöntemlerini araştırır olduk. Şok diyetlerin zararlarını artık bilmeyen yok. Hızlı ve kalıcı vücut şekillendirmede son yılların yükselen trendi ‘Lipocel’, ünlülerin de tatil öncesi tercihi haline geldi.
Tek bir seansta, 30 dakikada 1 beden incelme sağlayan soğutmalı odaklı ultrason teknolojisi; Lipocel artık Türkiye’de.

Birçok kadın ve erkek diyet ve egzersizlere rağmen belli bölgelerdeki yağlanmalarda çaresizlik nedeniyle cerrahi bir müdahale olan liposuction, lazer lipoliz gibi yöntemlere başvurmak zorunda kalıyordu.

Artık bölgesel incelme için neştersiz bir çözüm yolu var ve bu yöntem otuz dakikalık bir seansta bir beden incelmeyi sağlıyor. İşlem ağrısız, günlük hayatı etkileyemeyen bir uygulama. Bu yenilikçi lipocell isimli cihaz, odaklı yüksek yoğunluklu ultrason (High İntensity Focus Ultrasound – HIFU) ve soğutmalı özel bir başlık ile birlikte ileri teknoloji ürünü bir sistem.

lipocell

1 seansta 1 beden incelin

Estetik dermatolojide son yılların flaş teknolojik çözümlerinden biri olan odaklanmış yüksek yoğunluklu ultrasonlar (HIFU) ameliyatsız yüz germede başarıyla kullanılıyordu. Şimdi ise vücut şekillendirmede kullanılıyor.

Bölgesel yağlanma sonucu oluşun çıkıntılı alanlar belirlendikten sonra deri altında 13 mm derinliğe odaklanan HIFU cihazı olan Lipocel yağ dokusunda odaklandığı alanda ısı hasarıyla istenmeyen yağ hücrelerinin yok olmasını sağlıyor. Bu sayede cerrahi işlemlerle elde edilebilen bölgesel incelmeye eşdeğer bir düzelmeyi otuz dakikalık bir işlemde ameliyatsız olarak elde etmek mümkün oluyor. İşlem sonrasında oluşabilecek ağrı veya deri yüzeyindeki sorunlar özel soğutmalı başlığı sayesinde tamamen ortadan kaldırılır. Bunun yanında deri altı kolajen destek doku uyarılır ve daha gergin bir deri elde edilir.

Doğaldır ki deri altında oluşan hücresel atıkların metabolize edilmesi ve deriden uzaklaştırılması zaman alır. Genelde bir ay içerisinde tahrip edilen yağ hücre atıkları deri altından temizlenir. Yenilenen destek kodunun oturması ise üç ay zaman alır. Yani en ideal sonucu üç ay içerisinde görürüz.

Bu tür bölgesel incelme teknikleri kilo verildiği halde belli bölgelerdeki yağ birikimlerinin eritilmesi zor olduğu durumlarda son düzeltmeler için iyi bir yöntemdir.

estesence

Lipocel hangi alanlara uygulanıyor;

  • Karın, bel Bölgesi, basenler, kollar
  • Deri altında en az 1 cm kalınlıkta yağ bulunan diğer bölgeler.

Lipocel uygulaması sırasında bir hafta içerisinde deri altında yok edilen yağ hücrelerinin atıkları temizlenmeye başlar. İlk düzelmeler 2-3. haftada görülür.

Net düzelme ise bir ila üç ay içerisinde oturur. Genellikle bir ay sonrasında yapılan kontrol muayenesi sonrasında gerekirse ikinci bir seans uygulanabilir.

Lipocel için ideal aday aşırı kilosu olmayan ama çok zayıf da olmayan ve bölgesel yağlanmadan şikayetçi olan herkese uygulanabilir.

Vücut kitle endeksi 30’un altında olmalıdır.

Fitness ve diyet düzenlemelerine uymakta zorluk çeken ama bölgesel incelme isteyen,yağ kalınlığı en az 1 cm olan kişilere uygulanır.

Hamileler, hamile olma ihtimali olanlar, vücut kitle endeksi 30’un üzerinde olanlar, tedavi alanında büyük yara veya yanık izi olanlar ve tedavi alanında kilo vermeye bağlı aşırı gevşek dokusu olanlara, kan sulandırıcı ilaç kullananlara, sistematik rahatsızlıkları olanlara uygulama yapılmaz.

Tedavi sonrasında işlem bölgesinde şişkinlik, deri altında kanama noktaları, kaşıntılar olabilir. Tedavi sonrasında egzersiz yapılması özellikle istenir. Egzersiz tedavi sürecini çok olumlu yönde etkiler.

 Lipocel’in özelliklerini kısaca özetleyecek olursak;

Etkili,

Hemen hemen ağrısız,

Kısa işlem süresi ( 1 bölge yaklaşık 30 dk.),

Girişimsel değil,

Tek seansta hızlı sonuç,

Günlük hayata hemen dönüş.

Este Sense Dermatoloji ve Plastik Cerrahi Kliniği / Türkan Sezer

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın