Seyahatlerde Teknoloji Devrimi

0

Hayatı kolaylaştıracak bir çok uygulama ile seyahat ettiğimiz dönemlerde özgürlüğün tadını çıkarabiliriz. Mobil dünya hayatımızın vazgeçilmezi ve kullanmayı bildiğimiz zaman her alanda rahat ediyoruz.
• Konaklama arayanlar için;
Booking.com; Yurt içi ve yurt dışındaki uygun fiyatlı iyi otellerin tekliflerini bulabileceğiniz bu adreste ayrıca daha önce bu otelleri kullananların yorumlarını ve değerlendirmelerini okuyabilirsiniz.
Biodabulsam; Son dakika ani işi çıkanlar ve plan değiştirenler için ideal olan bu uygulamada, o geceki müsait otelleri görüp sisteme kaydolabilir ve hızla rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.
Neredekal; Konaklama tarihine göre otellerin oda fiyatlarını sunan ve rezervasyon imkanı sağlayan uygulama, ekonomik tatil seçeneği arayanlara Türkiye’deki bir çok oteli tanıtıyor.
Tatilmanya; Yurt içi ve yurt dışı tur rezervasyonlarınız için hızlı ve güvenilir servis sağlıyor.

seyahat10

• Uçuş bilgilerine ulaşmak isteyenler için;
Havaalanı; Türkiye’deki uçuşların son bilgilerini anında görüntüleyip, uçuş bilgileriniz için arayabilir ve bavulunuzu alacağınız hattı dahi görebilirsiniz.
Bavul.com; Yurt içi ve yurt dışı uçak biletlerinizi indirimli satın alabilir ve diğer hava yollarının biletlerini tek ekranda görebilirsiniz. Otobüs biletlerinizi de temin edebilirsiniz ayrıca. Uçuş bilgilerinizi, rötar durumunu, yerel saat ve döviz kurunu, gideceğiniz yerin hava durumunu da bildiren ücretsiz kısa mesaj servisi de var.
• Hava durumunu öğrenmek isteyenler için;
The –Sun : Rise and Fall; Özellikle doğa sporlarıyla uğraşanların kullanacağı bu uygulamada, bulunduğunuz yerin güneş doğuş ve batış saatlerini öğrenebilirsiniz.
WindGuru; Tüm dünyadaki rüzgar ölçülerini öğrenmek isteyenler için ideal.
• Yolunu kaybedenler için;
Haritam; İOS kullanıcılarına hazırlanmış uygulamada, karayollarının detaylı bilgilerini, nereden nereye gidebileceğinizi görebilirsiniz. “Offline” Türkiye karayolları haritası ve iller arası mesafeleri de gösteriyor.
700 City Maps; Sık seyahat edenlerin çok işine yarayacak olan bu uygulama ile, dünyadaki önemli 700 şehrin haritalarını bulabilirsiniz.
Handy GPS; Trekking,koşu, paraşüt,kayak,bisiklet,trekking yapanların işine yarayacak bu uygulama ile haritada yönünüzü görebilir ve rotanızı düzenleyebilirsiniz.
Turkcell Yol Bilgisi; Sesli navigasyon eşliğinde aradığınız yere kolayca ulaşmanızı sağlıyor. GPS altyapısıyla, bulunduğunuz yerden, gitmek istediğiniz yere hızlı ulaşım rotası buluyor.

seyahat4

• Pasaport kontrolü için;
iVize; Pasaport bilgilerinizi girip gitmek istediğiniz ülkeyi seçtiğinizde, vizeden muaf olup olmadığınızı görebilirsiniz.
• Yerel dili konuşmak isteyenler için;
Seyahat Konuşma Kılavuzu; İçeriğinde 22 dil olan ve 225 ülkede konuşabileceğiniz uygulamada, restoran, müze ve marketlerdeki basit konuşmaları yerel dilde yapabilirsiniz.
Turistik Tercüman; Türkçe sözcük ve deyimleri 33 dilde tercüme edip, kelimeleri sesli tekrarlayarak söylemenizi sağlıyor.Oda rezervasyonu ve uçak bileti için de kullanabilirsiniz. Her dil için 2.200 adet deyim ve sözcük bulabilirsiniz.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın