Sanal Gerçeklik Gözlüğü  “Virtual Reality” Trendi

0

Video oyunlarından çıkıp gerçek hayata geçen bu trend artık birçok konuda hayatınızda olacak. Bu gözlük size yeni deneyimlerin kapısını açıyor. Doktor ziyaretinden, seyahat planlarınıza, süreceğiniz ojeden almak istediğiniz ayakkabıya kadar gündelik hayata giriyor.

British Museum’un geçen yıl gerçekleştirdiği Bronz Çağı Sergisindeki 360 derece uygulaması ile bir odada bulunanlar VR gözlüklerini takarak sergiyi hem dinleyip hem izlediler.

britishmuseumvrtours

Panoramik çekilen fotoğraflar bu gelişmeyle beraber daha çok kullanılacak. The Panorama 360 App uygulaması, dünya üzerindeki bir noktadan, etrafın nasıl göründüğünü siz içindeymişsiniz gibi sunuyor.

Germany Gadget Show Samsung

360 derecelik videoları izleyerek, bazı ek konsollar kullanıp kafa hareketleri, eller ve ayakları kullanarak yol aldığınız bir dünyaya giriyorsunuz.

VR gözlükleri, fotoğrafçılık ve videoya ilaveten sanat alanına da girdi. Time Dergisi’nin sekiz isimle yaptığı bir çalışmada ekip sanal gerçeklik gözlükleri ile muhteşem çalışmalar gerçekleştirdi. Bu ekip sokak ve duvar sanatçısı, heykeltıraş,tasarımcı, ressam ve illüstratörden oluşuyor.

timevrcover

Dior’un VR gözlükleri moda alanında ilk marka olarak modanın teknoloji haritasına öncülük ediyor. Dior’un, Digitas Lab ile yaptığı işbirliği ile Dior Eyes üretildi. Gözlükleri denemek isteyenler için eğlenceli bir ortam yaratıyor.

dioreyes

Nars’ın Facebook üzerinden yayınladığı VR tutoriallar ile, yüzünüze uygulamadan maskaranızın duruşunu, farınızın rengini ve rujunuzun dokusunu test edebileceksiniz.

narsvrtutorial

Emlak satışlarına da getirdiği yenilik ile satın almak veya kiralamak istediğiniz yerleri 360 derecelik videolarla gezebileceksiniz.

Evinizin salonunda otururken başka ülkelere seyahat etmek, sahilde keyifli bir yürüyüş yapmak, defilelere katılmak kulağa hoş geliyor.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın