Sakin ve Keyifli Bir Gece İçin…

0

Bir arkadaşımın tavsiyesi ile izlediğim 1995 yılı yapımı bir filmden bahsetmek istiyorum sizlere;
“Before Sunrise” : Bir tren yolculuğunda komik bir raslantı sonucu tanışan bir Amerikalı genç ile Fransız genç kızın mecburi durakları Viyana’da geçirdikleri romantik ve kaygısız bir günü anlatan muhteşem bir filmdi. Julie Delpy ile Ethan Hawke’ın doğal performansları ile yüzünüzde tebessüm ve keyifle yatağa gideceğiniz garantisini verebilirim.
2004 yılında çekilen devam filmi “Before Sunset” ise tam dokuz yıl sonra bu iki genci Paris’te tekrar biraraya getiriyordu. Aradan geçen yıllara karşın ikilinin bir günlük Viyana maceralarının hayatlarında bıraktığı izi biraz da hüzünle izlemiştim.
Şimdi bir dokuz yıl daha geçti. “Before Midnight”la Delpy ve Hawke yeniden buluşuyorlar. Mekan bu sefer Yunanistan. İkilinin geçen sürede neler yaptıklarını ve nasıl bir araya geldiklerini çok merak ediyorum. İlk iki seride saf sevginin üstüne inşa edilen romantik ve hüzünlü hikayenin yerini bu sefer ne alacak? Sonu yine ayrılıkla mı bitecek yoksa serinin sonuna mı geliyoruz? Her iki koşulda da yine keyif alacağım ve seyretmenin huzur vereceği, günün stresinden arınacağım bir film olacağına eminim.
Son filmi seyretmeden önce serinin ilk iki filmini, en az bir hafta ara vererek mutlaka seyredin ve keyfini çıkartın…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın