Şaka Değil, Hepsi Gerçek…

0

Her sabah gazeteleri okurken ya da sosyal medyada gezinirken bir takım haberlere ” hadi canım bu kadar da olmaz” tepkisini veririz. Ama insan hafızası yaşanan yoğunluktan belki de, balıklarla yarışır hale geldi. İşte son 24 saatte okuduğumuz bir kaç haber de  bizde “hadi canım!” tepkisini uyandırdı… Bir de siz değerlendirin.

saka değil

“Boğaziçi Köprüsü’nden onlarca ambulans geçti!

İstanbul’da akşam saatlerinde  görülen  ambulans konvoyu vatandaşları korkuttu.  Sağlık Bakanlığı’nın verdiği bilgiye göre; ambulanslar, hizmete giren 798 yeni araç için düzenlenen törene katılmak üzere yola çıkmış.Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılacağı Tekirdağ’da düzenlenecek törenle 798 yeni ambulansın Türkiye genelinde hizmete sunulacakmış…

 

saka değil 1

“2015’de 25 günlük Su Kesintisi”

Bodrum’da 24 Ocak’tan başlayarak, 25 gün süreyle su verilmeyeceği açıklandı.

Bodrumlular bu duruma tepki gösterirken, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ; “Bu nedenle bir kriz masası oluşturduk ve gerekli önlemleri aldık. Şehir merkezinde değil ama bazı beldelerde su sıkıntısı yaşanabilir.  Belirtilen süre 25 günden daha da az sürebilir. 24 saat çalışarak bu durumu en kısa süreye indirmeye çalışacağız.”  dedi…

saka degil2

“Yoğun bakımda kebap ziyafetine soruşturma”

Elazığ’da özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde bir hasta yatağında yatarken, iki personelin kurdukları sofrada kebap yerken çekilen fotoğrafları, sosyal medyada paylaşıldı. Sosyal medyada sert tepki gösterilen fotoğraflarla ilgili Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü konu hakkında inceleme ve soruşturma başlattı.

 Sadece 3 örnek verdik.  Aslında her gün yüzlercesi akıyor gözlerimizin önünden. Biz şimdilik, sadece suya sabuna dokunmayanları seçtik..

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın