Sağlığa Giden Yollar

0

Sağlığınızı korumak için birçok bilgiyi aklınızda tutmaya çalışıyorsunuz. Gerektiği zaman  kullanabilmeniz için bazılarını hatırlatmak istedik.

  • Böbrek taşı rahatsızlıkları 20 yıl öncesine göre %15 artmış görünüyor. Bol su içmeyi ihmal etmemek gerekli, yoksa eksikliği böbrek taşına neden olan minerallerin artmasına neden oluyor. İçine limon atarak içerseniz daha iyi, limonda bulunan asit taş oluşumunu önlüyor.
  • Koşmaya başlamadan önce içeceğiniz bir bardak pancar suyu ile daha süre koşabilirsiniz. İçerdiği doğal nitratın vücuda girmesiyle oluşan nitrik asit kan damarlarını genişletip, kan akışını artırıyor. Kaslardaki oksijen ihtiyacını azaltıp daha verimli çalışmasını sağlıyor.

koşankadın

  • Antibiyotikler bağırsak florasını bozup kilo almaya neden oluyor. Antibiyotik kullandığınız zaman bağırsaktaki sadece zararlı değil, yararlı bakteriler de ölüyor. Antibiyotik kullanmak zorunda kalırsanız bitmesinden sonra probiyotik desteği alarak bağırsak sağlığınızı korumalısınız. Omega-3  takviyesi ve  lifli gıdalar  ile bağırsaklarınızı koruyun.
  • Her gün 30 dakikalık  tempolu yürüyüş meme kanseri riskini % 33 oranında azaltıyor. Aktif yaşam meme kanserini önlüyor, ama yapılan aktivitenin yoğunluğu da önemli. Yani fiziksel egzersizin yoğunluğunu ve sıklığını artırmak gerekiyor.

hamilekadın

  • Hamilelik döneminde kafein tüketiminin fetüse zararlı etkileri var. Tüketilen miktarın fazla olması düşük ve ölü doğum riskini artırıyor. Kafein kolayca plasenta yolu ile fetüse ulaşıp zarar veriyor.
  • Beynin ödül merkezini aktive ederek bağışıklığınızı güçlendirebilir ve gripten korunabilirsiniz. Uzmanlar bunun en iyi yolunu seks olduğunu söylüyor. Beynin ödül bölgesi en çok orgazmı beklediği zaman aktive oluyormuş.
Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın