Saçlarınız Her Zaman Sağlıklı ve Bakımlı Olsun

0

Biz kadınların en çok uğraştıkları şeylerin başında gelir saçlarımız. Çoğumuz saçının dökülmesinden, kuruluğundan,matlaşmasından,renginden ya da şeklinden şikayet ederiz.
saç10
•Saç dökülmesi hem kadın hem de erkekler için büyük sorun. Saçların %90’ı sürekli uzuyor, %10’u da iki-üç ay kadar dinlenme evresinde bekliyor. Dökülme işte bu evrede oluyor, yerine yeni saçlar çıkıyor. Günde 50-100 adet saç telinin dökülmesi normal, ancak saça zarar veren işlemler saçı kırıp, elektriklendiriyor. Banyodan sonra saçı kurutma şekli önemli, saçın ıslaklığını alıp nemli bırakmak ve kendi kurumasını sağlamak en doğrusu. Havluyla ovalayarak kurutmamak gerekiyor. Şampuandan sonra saç kremi kullanmak faydalı, tararken saçların hırpalanmasını önlüyor.İri dişli tahta taraklar doğru seçim olur.
Bu ürünler faydalı olabilir; Babe saç dökülmesini önleyici losyon, Yves Rocher saç oluşumunu destekleyen ve dökülmeyi önleyen serum, Dove saç bakım serumu.

saç4
•Dış etkenler nedeniyle yıpranan ve yaşlanan saçlar anti aging bakıma da ihtiyaç duyuyor.Kırılma,matlaşma,kepeklenme gibi sorunlar saçların zamana meydan okumaya çalıştığını gösteriyor.Özellikle menopozla beraber saçlarda değişim başlıyor.
Bunun için kullanabileceğiniz ürünler; Bioblas Antistres şampuan, Toni&Guy Glamour serum, Organix Biotin& Kolajen şampuan, Yves Rocher Besleyici ve Onarıcı saç bakım maskesi

saç5
•Saç bakımında iki önemli yöntem var; argan yağı ve keratin bakımı. Her ikisi saç bakımında mucizeler yaratıyor. Keratin saçın sağlığını geri kazanmasına yardımcı olurken, argan yağı besleyip ışıldamasını sağlıyor. Down Under Naturals Argan Oil serisini güvenle kullanabilirsiniz.

saç3

• Boya,fön,hava koşulları saçları kabartıp elektriklendiriyor. Nem demek kabarma demek. Loreal Elseve Nem Kolajen nemlendirici şampuan, saçların kaybettiği nemi, kolajen içeriğiyle hızla kazandırıyor. Su tutma özelliği olan kolajen, nemi saça hapsederek hem bakım yapıyor hem de elektriklenme ve kabarmayı önlüyor.

saç6

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın