Saçlar Hata Kaldırmaz, Ne Yapmalı, Hangi Ürünleri Kullanmalı?

0

Kadınlar için saçların güzelliği, çoğu zaman tüm güzelliğin %90’ını oluşturuyor. Sizler için bu kadar değerli olan saçlarınıza, kendinize yakışan modeli ve rengi ararken ne tür hatalar yapıyorsunuz? Önemli olan, hataların farkına varıp saçlarınıza daha iyi bakmayı öğrenmek.
Öncelikle kullandığınız şampuan, saçınız için çok önemli ,saçlarınızın iyi temizlenmesi yanında saç derisi beslenmeli ve kolay taranıp şekil almalıdır. Tüm bunlara uygun ürün kullanmak, size ve saçlarınıza faydalı olacaktır. Bu ürünlerden bazıları; Bitki Derman terapi şampuanı, Petal Fresh şampuan veya sizin saçınızı iyi tanıyan kuaförünüzün tavsiye edebileceği bir şampuan olacaktır.
saç11

Diğer bir hata ise saç kurutma şekliniz olabilir. Son derece gelişmiş kurutma makineleri, şekillendirici cihazlar ve bunların yüksek ısı vermesi de çoğu zaman kuaföre gitmeden kolayca şekil vermenizi sağlar. Ancak saçların maruz kaldığı yüksek ısı çabuk kırılmalarına veya cansız, mat bir görünüm almalarına sebep olabiliyor. Saçlarınızı kuruturken kurutma makinelerini saçınıza çok yakın mesafede tutmamalı, düşük ısıya ayarlamalı ve çok fazla kurumasına izin vermemelisiniz. Saçınız çok az da olsa nemli kalmalı ki, canlılığını koruyabilsin.
Ayrıca saçlarınızı taramadan önce, mutlaka uçlarına besleyici yağ veya serum uygulamanız çok faydalı olacaktır. Bu ürünlerden bazıları; Gliss Isıya Karşı Koruyucu Sprey, Homend Hairforce kurutma makinası veya yine kuaförünüzün tavsiye edeceği ürünler olabilir.
saç19

Saçlarınıza banyo sonrasında değil, öncesinde bakım yağlarını kullanın. Böylece saçlarınız ağırlaşmaz. Bu yağları seçerken saç tipinize uygun olmasını ve nasıl kullanılacağı konusunda bilgi almayı unutmayın. Yanlış ürün saçlarınızı cansız, mat veya bakımsız gösterebilir. Saçlarınız boyalı ise mutlaka ışıltı veren ürünleri tercih edin. Bu ürünlerden bazıları; Phyto Cider Vinegor Rinse, Organix Macadamia Oil kuru yağ olabilir.
Woman in front of a mirror brushing her hair

Saçlarınız ince telli veya cansız ise, çok sık boya veya balyaj işleminden mümkün olduğu kadar kaçınmalısınız. Bu kimyasallar ile güzel olmak yerine, saçınıza zarar verebilirsiniz. Saçınızda balyaj, boya veya röfle var ise o zaman saçlarınıza daha fazla önem vermeli ve bakımını çok iyi yapmalısınız. Haftada 2 kes maske, bakım yağları, kırık önleyici ve onarıcı ürünler vazgeçilmeziniz olmalıdır. Yves Rocher onarıcı bakım maskeleri, Loreal Onarıcı maske, BC Kırık önleyici bakım veya saç tipinize uygun kuaförünüzün tavsiye edeceği ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın