Saç Renginizi Doğru Seçerek Genç Görünebilirsiniz

0

Saçlar, kadınlar için öyle önemlidir ki, biçimsizse düzeltmek için neredeyse her şeyi yarıda bırakıp kuaföre gidebilirsiniz.Tecrübelerle sabittir. Çok yoğun bir günde arkadaşlarımı işin ortasında bırakıp kuaföre saç kesim için gittim.
Çalışmalar gösteriyor ki, esmer kadınlar daha ciddi, sarışınlar ise daha genç ve cinsel yönden daha çekici bulunuyor..Bunu sevinçle söylüyorum, çünkü ben bir sarışınım.
İstatistiklere göre; 20’li yaşlardaki kadınların % 50’si farklı bir saç rengini denemiş, 35 üstü kadınların % 64’ü saçlarını boyamış, 50’nin üzerindeki kadınların da çoğu sarışınlığı tercih etmiş. Yani, yaşlandıkça daha yumuşak renkleri seçiyoruz.Çünkü, yumuşak renkler ışığı yansıtıyor ve cildi aydınlatıp, kırışıklıkları gizliyor.
• Kadınlar, sarışınlığa adım atarken, öncelikle doğal saç renginin iki ton açığına geçmek yerine röfle yaptırarak başlamalı. Saçın rengini birden açtırmak, zarar görmesine neden olup,daha fazla bakım istiyor. Sarışınlar ayrıca yazın, saçlarını koruyan bir ürün de kullanmalı ve hem kuruluktan hem de kırılmaktan korumalı. Havuz suyu da saçlara iyi gelmiyor hatta rengini yeşile bile döndürebiliyor .Bunun için yüzmeden önce musluk suyu ile ıslatmak, saç kremi ve bone kullanmak doğru tercihtir. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer konu, sıcak saç kütiküllerini açtığından ısıtılmış aletlerden uzak durmanız gerekiyor.

sarışın

• Siyah saçlarda durum farklı, yaşlanan ciltte ince çizgiler daha çok görünür ve yüzünüzü sertleştirir. Ancak cilt renginiz koyuysa, saçlarınız matlaşıyorsa sıcak bir tonda koyulaştırabilirsiniz. Koyu renk, saç küt,küllerini yumuşatıp parlaklığını arttırır. Kalın ve kıvırcık saçları da ipeksi yapar. Koyu pigmentleri silmek çok kolay olmadığı için, uzun süre kullanamayacaksanız saçlarınızı koyulaştırmayın.

esmer

• Sıcak tonlar, saçınızı aydınlatıp cildinize ışıltı verir. Röfle etkisi veren yarı kalıcı esmerleştirici şampuanları deneyebilirsiniz. Saçınızı boyadığı gibi nem de verir. Saçınıza kahverengi tonları katmaya başladığınızda, ayrıca UV korumalı şampuan ve şekillendirici kullanmalısınız.

kahverengi

• Kırmızı tonları ise çok iddialıdır, hem rengi tutturması hem de koruması zordur. O nedenle yazın değil de Eylül-Ekim gibi denemek doğru olur. Üç haftada bir cila yapılması, renk koruyucu ürünler kullanılması dayanıklılığını arttırır. Tabii kesim de çok önemli bu renkte. Küt ve yumuşak kesimler, bakır röfleler görünümünüzü güzelleştirir. Makyaj konusunu atlamayalım, kırmızı saçlarla kayısı ve şeftali tonlarda makyaj kullanmalısınız. Eyelinerınızı ise yeşil ve mor seçebilirsiniz.

kızıl

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın