Saç Renginiz Ne Söylüyor?

0

 Saç rengi kadınların en önem verdiği şeylerden birisi, araştırmalara göre sarışınlar daha genç ve cinsel yönden daha çekici bulunurken, esmerler daha ciddi görünüyor.

Saç renginde sıcak tonlar cilde ışıltı verip, saçları aydınlatıyor. Kahverengi tonlarda saçınız varsa UV korumalı şampuan ve şekillendirici kullanın. Röfle etkisi veren şampuanları da deneyebilirsiniz.

saçgüzelliği

Sarı saç istiyorsanız önce saçınızın kendi rengini açtırmayın. Onun yerine röfle ile başlayın. Hızla açılan saçlar kuruyor ve daha yoğun bakım istiyor. Havuz suyu saçlar için iyi değil, yaz aylarında saç koruyucu ürünleri özellikle kullanın. Yüzmeden önce saçınızı musluk suyu ile ıslatın ve bone takmaya özen gösterin.

Kızıl tonları çabuk açılan ve rengini koruması en zor olan saçlardır. Denemek istiyorsanız Ekim aylarını seçin. Renk koruyucu ürünler kullanarak dayanıklılığını artırın, üç haftada bir de cila yaptırın.

saçtonları

Kesimi de önemli; bakır tonda röfleler ve yumuşak, küt seçimler çok hoş durur.

Koyu renk siyah saçlar yüze sert bir görünüm verir. Ciltteki ince çizgileri gösterir. Cildinizin tonu koyuysa ve saçlarınız mat duruyorsa araya sıcak tonlar attırarak yumuşatabilirsiniz. Ancak koyu renk saçtan açık renge dönmek zordur, bu nedenle uzun süre kullanmayı düşünmüyorsanız koyu renge boyatmayın.

Yaş aldıkça daha yumuşak renkleri seçiyoruz. Yumuşak renkler ışığı yansıtıp, cildi aydınlatıyor ve  kırışıklıkları gizliyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın