Rüyalarınızın Dilini Anlamak

0

Rüya görmeden uyanan birileri var mıdır, hep merak ederim. Ben gecede en az iki üç rüya gören ve hatırlamakta zorlanan birisi olarak yorgun uyanıyorum bazen.Bir de uykum bölünüp tekrar dalmışsam, bu sefer de uyanmakta zorlanıyorum.
Aslında uzmanlar herkesin rüya gördüğünü söylüyor. Hatırlama konusu ise ayrı bir durum, sürekli ilaç kullanan, kendini dinleyemeyen ve zihni sürekli dolu olan insanlar rüyalarını hatırlayamıyor.Uykudan önce 15 dakika kadar zihninizi dinlendirmek iyi geliyor.
Tekrarlayan rüyalar görmek, geçmişten gelen ve çözdüğümüzü düşündüğümüz konularla ilgili.
Bilinçaltı sembolleri burada ortaya çıkıyor. Annesiyle sorunlu çocukluk dönemi geçiren birisi, işiyle ilgili zorlu bir dönemde, patronunun annesi olduğunu görerek geçmişteki travmaları yaşayabiliyor. Affedemediğimiz birini affettiğimizi düşündüğümüzde, aynısını rüyamızda da gerçekleştiriyoruz.

rüya1

Sürekli kabuslar görmek, sağlık sorunlarının habercisi oluyor. Potasyum eksikliği, tuz fazlalığı, alerjik rahatsızlıklar ya da kökeni çocukluğa dayanan ve hatırlanmak istenilmeyen konulardan kaynaklanabiliyor.
Kitap okumak veya film izlemenin ardından görülen rüyalar genellikle zihinsel oluyor.Tam uykuya geçildiğinde sezgisel rüyalar artıyor, REM uykusu dediğimiz, sabah ışığın ortaya çıkmasından önceki sürede görülüyor bu rüyalar. Sezgisel rüyalarda daha az sembol görülüyor.
Rüyalarımızdaki sembolleri ve hisleri farklı anlamlandırıyoruz.Bazı sembolleri rüyamızda gördükçe iyi haberler alıyor olabiliriz, bunlar olasılık sembolleri olarak adlandırılıyor. Bir yazar, yeni kitap yazdığını gördükçe yeni işler alıyor bu örnekte.Sembollerin bize rehberlik etmesine izin vermemiz gerekir.
Ayrıca, rüyalarımızda gördüğümüz bir olumsuzluğu hayatımıza taşımamalıyız.Yorumlarını saplantı haline getirmemeliyiz.
Belirli ay fazlarında, dolunay ve yeni ayda rüyalarımız yoğunlaşıyor. Özellikle kadınlarda ortak semboller görülüyor,en çok tasarım ve yaratıcılıkla ilgili rüyalar görülüyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın