Ruhumuzu Beslemeyi Öğrenebiliriz

0

Bedenen kendimizi dinlendirsek bile, ruhumuz için gerçekten bir şey yapıyor muyuz? Son zamanlarda daha çok düşündüğümüz, özellikle bizler gibi büyük şehirde yaşayan insanların sorusu bu.
Daha iyiye ulaşmak için hayatımızda katlanabileceğimiz bir çok şey var ve çoğu zaman bizi bir savaşın ortasında bırakıyor.
Hayatta katlanamadığımız, katlanmak zorunda kaldığımız her şey bizi sıkıyor. Kimi zaman bizi aşırı yoran iş hayatımıza, bir de ailemizle ilgili sorunlar eklenirse hayat içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Bizim bu sorunlarla baş edebilmemiz için kendimizi dinlememiz ve ruhen beslememiz gerekiyor.
İşimizde yaşadığımız sorunları orada bırakarak başlayabiliriz belki, enerjimizi düzgün bir şekilde yönetebilmek için bir yaşam koçundan destek alabiliriz. İç huzurumuz olunca bunu dışarıya yansıtmak çok kolay, hayatımızda sahip olduklarımız için şükretmesini de bilmeliyiz.

huzur2

Etrafımızdakilere sevgi vermek, empati yapmayı bilmek de güzel. Olumsuz olaylardan uzak durmaya çalışmak – ki son aylarda oldukça zor- yaşamımızın aydınlık olmasını sağlıyor.
Doğayla baş başa kalmak,sessizlik ve yalnız kalıp kendimizi dinlemek de huzur veriyor.Bu arada nefes egzersizlerinden de faydalanabiliriz. Meditasyon ve düzenli yapılan egzersizler ise artık hayatımıza yön veriyor.
Dengeli ve sağlıklı beslenmenin, her zaman olduğu gibi ruhumuzun beslenmesinde önemli bir yeri var. Kaliteli bir hayatın olmazsa olmazı.
Ailemizle geçireceğimiz neşeli bir hafta sonu kahvaltısı, arkadaşlarımızla yapacağımız bir kahve keyfi pozitif enerji verip dinginleştiriyor.
Negatif insanları mümkün olduğunca hayatımızdan uzak tutmayı başarırsak, huzursuzluktan şikayet etmeyiz.
Aslında hepimizin yapabileceği bu tür iyileştirmeler, hayatımızı kolaylaştırıyor, yeter ki isteyelim.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın